Головна Економіка Продовжено фінансування будівництва шахти №10 в Нововолинську

Продовжено фінансування будівництва шахти №10 в Нововолинську

3481
Голова облдержадміністрації Володимир Гунчик обговорив розвиток вугільної галузі на зустрічі з трудовим колективом ДП «Волиньвугілля» та копальні №10 «Нововолинськ», перебуваючи у шахтарському місті з робочою поїздкою 21 жовтня.

«Непросто було запустити цей проект в роботу. Але, за підтримки Президента України Петра Порошенка, профільних міністрів, депутатів всіх рівнів, вдалося зрушити справу з місця. Я обіцяв, що зроблю все від мене залежне, і свого слова дотримав. Люди – з зарплатою, на рахунках у нововолинському казначействі – 12, 7 млн грн. Тпере я звертаюся до усіх шахтарів, керівництва вугільних підприємств і міста, спрямувати ці гроші в розвиток шахти №10. До завершення року потрібно освоїти ще 50 млн грн. Це – значна сума. Від того, як ми використаємо ці гроші, який покажемо результат, залежатиме подальша перспектива шахти №10, і виділення для цього з держбюджету-2015 600 млн грн», – зауважив Володимир Гунчик.

«Я вже порушив це питання перед Президентом та Урядом. Тільки позитивна динаміка в роботі шахти №10 дасть нам підтвердження про запуск цієї копальні наступного року. Ви краще мене знаєте, що запаси цієї шахти забезпечать роботою і вугіллям мінімум на 40 років», – зауважив голова облдержадміністрації, спілкуючись з шахтарями.

«Львівсько-Волинський вугільний басейн стає сьогодні базовим для розвитку вугільної галузі регіону. Те, що сьогодні є на Донбасі та Луганську, – це стовідсоткове знищення шахт. І волинське вугілля – найцінніше багатство краю, і використати його треба у повній мірі», – підкреслив він.

Директор передпускової дирекції 10-ої шахти Петро Солоп насамперед подякував владі за вирішення цього питання. Він запевнив, що трудовий колектив націлений на виконання поставлених завдань, і до кінця цього року заплановано пройти 433 погонних метрів гірничих виробок, а також завершити будівництво поверхні вантажно складського господарства та бункерів, вугільного підйому, монтування канатів , скипів.

У свою чергу, генеральний директор ДП «Волиньвугілля» Михайло Гарбузяк зауважив, що цьогоріч видобуто вугілля на 102 %. Підприємство наростило темпи за рахунок шахти «Бужанська», яку запустили у вересні. У планах 2015 року збільшити видобуток на 100 тисяч тонн більше. А вартість однієї тонни готової продукції сягатиме 1839, 8 грн, що на майже 360 грн менше, ніж цьогоріч.

За словами Володимира Гунчика, споживач, і перш за все наш, має використовувати волинське вугілля. Чим воно дешевше, тим більший попит. Тому аналіз економічного розрахунку собівартості вугілля, тут грає значну роль.

Володимир Гунчик вчергове наголосив, що розвиток вугільної галузі, з дня призначення на посаду голови облдержадміністрації – був, є і буде пріоритетним напрямком в його роботі.

«У планах 2015-го – вести в експлуатацію передпускову шахту №10. Я сподіваюся, що ми пліч-о-пліч зможемо зреалізувати цей проект і копальня розпочне видавати на-гора вугілля”, – резюмував він.

Прес-служба облдержадміністрації