Головна Економіка Програма економічних реформ Президента України – результативна!

Програма економічних реформ Президента України – результативна!

3559

Україна націлена на упевнену і навіть агресивну політику на глобальному продовольчому ринку. Кажучи про пріоритети зовнішньої політики держави, в плани влади цілком реалістично входить вивести Україну в трійку світових лідерів по виробництву зерна. Саме цей продукт стане для держави не менш важливим активом, ніж метал, руда, електрична енергія. «Вже через декілька років Україна зрівняється по виробництву зерна з Росією і увійде до трійки світових лідерів», – зазначив на одному із брифінгів міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк. «Україна уже зараз підтверджує свій статус гравця вищої світової ліги, маючи головний джокер – продовольство.

Населення планети зростає, а тому вже швидко зерно стане не меншим активом, ніж нафта або газ», – підкреслив міністр. Уже зараз чітко зрозуміло з політики Президента та Уряду, що Україна планує значно розширювати ринки збуту як зернової, так і іншої сільгосппродукції, і не зупинятиметься на китайському ринку зернових. Країни Східної і Південної Азії, Близького Сходу, Північної і Центральної Африки все більше потребують поповнення внутрішнього ринку зерна за рахунок імпорту.

Мінагропрод України прогнозує урожай зерна в країні в 2013 році 53 – 54 млн. тонн проти 46,2 млн. тонн в 2012 році. Експорт зерна в новому сезоні, за його оцінками, складе 26 млн. тонн, тоді як в 2012/2013 маркетинговому році – 22,8 млн. тонн.

Яскравим прикладом збільшення виробництва продуктів харчування в Україні є відсутність обмеження державою експорту зернових, а це, в свою чергу є вагомим рушієм у нарощуванні обсягів виробництва агропромисловими підприємствами, збільшенні кількості робочих місць, сплаті обов’язкових платежів до бюджетів усіх рівнів, покращенні добробуту українців.

За сім місяців поточного року Волинська область відправила на експорт та концентрацію майже 157 тисяч тонн зерна усіх видів. Таких об’ємів за весь час існування незалежної держави Україна з області експортовано не було, а це, як індикатор, яскраво підкреслює виважену, цілеспрямовану політику владних інституцій в контексті Програми економічних реформ Президента України Віктора Януковича «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава».

Віталій ВОЙТОВИЧ, начальник відділу контролю якості безпеки зерна та продуктів його переробки.