Головна Економіка Шацькі озера зачарували харківчан

Шацькі озера зачарували харківчан

3994

У літній сезон хто тільки не навідується на шацькі озера, аби відпочити від щоденних домашніх клопотів та виснаж­ливої роботи, насолодитися свіжим повітрям на лоні при­роди, скупатись у чистих та ці­лю­щих озерах нашого краю. Сюди їдуть усі: зірки української естради, бізнесмени, шоумени, політики, депутати, студенти та молодь, їдуть сім’ями зви­чайні містяни. А нещодавно май­же тиждень на шацькій землі відпочивали незвичайні гості – учасники відомої хар­ківської студії «Беркана». Як розповіла її засновник та ке­рівник Наталія Пилипівна Овсян­нік, учасників студії об’єднує вивчення та наслідування дре­в­ніх традицій різних народів, їх філософії життя, в яких осо­блива увага приділяється здо­ров’ю людини. Названо студію на честь однієї з рун (вид древ­нього символічного письма у германців), що означає ріст, розвиток (її ще називають Беорк, Бьяркан, Бар, Берегиня чи просто Береза). Це одна з найдавніших на планеті рун, пов’язана з Великою Богинею, великою рікою життя.

– Загалом в студії займа­ється майже півтори сотні лю­дей, а сюди на Світязь при­їхали тільки 32. – розповідає Наталія Пилипівна. – Три роки тому я тут відпочивала разом з чоловіком та сином, нам тут дуже сподобалося. Вирішила привезти сюди і свою групу, бо природа – надзвичайна, вода – чиста та прозора. Щороку намагаюся подорожувати разом із учасниками групи до різноманітних цікавих місць. Бували ми у Верховині, Поді­льських Товтрах, на Кам’яних могилах. Намагаємося від­віду­вати своєрідні місця сили, де потужна позитивна енер­гетика, спокій та затишок. Саме в таких незайманих ку­точках природи черпаємо на­т­хнення, дякуємо силам та духам природи за кожен про­жи­тий день. Вважаю, що ваше озеро Світязь – одне з най­більш потужних енергетич­них місць України, і якби мені запропонували одним словом описати мої внутрішні від­чут­тя, я б сказала, що Світязь – це чистота енер­гетики, яка про­являється у рослинах, воді, лісах, повітрі, у ставленні місцевих людей до гостей краю. Шкода лише, що словом «чистота» не можна описати стан деяких вулиць та пунктів відпочинку.

Учасники студії «Беркана» – особливі, бо шукають не видо­вищ, а, перш за все, можливості відпочити від гамірного міста, усамітнитись для спілкування з природою, один з одним. На­та­лія Овсяннік та її помічник Артем Кривонос, котрий суп­ро­воджує берканців у подо­ро­жах, сподіваються, що кон­су­льтації, зустрічі, заняття, тре­нінги та поїздки, які вони про­понують своїм від­відувачам, стануть для них своєрідним пош­товхом до подальших роз­думів та особистісного розвитку.

– Дякую за хороші умови відпочинку, які нам запропо­нували власники шацької садиби В’ячеслав та Олександр, бо роз­та­шована вона на околиці селища, де ми знайшли тишу і спокій для наших щоден­них занять. Дуже сподобались екскурсії – оглядова по Шацькому районі та у Біло­ве­зьку пущу (Біло­русь), органі­зовані Петром Зу­бом із «Сві­тязь-ACTIVE». Мож­ливо, при­хильники такого неординарного способу життя знайдуться і у вашому краї.

Віта ШЕПЕЛЯ.