Головна Економіка У Ковелі планують побудувати завод із виробництва біопалива

У Ковелі планують побудувати завод із виробництва біопалива

3415

Міський голова Олег Кіндер зустрівся з представниками компанії «Технологічний парк «Агротехнопарк». Вони звернулись з пропозицією щодо реалізації у Ковелі пілотного комплексного проекту з виробництва біопалива  в співпраці з інвестиційним партнером – компанією «Universal Business Ventures» (США). За їх словами, це буде завод, який перероблятиме сільськогосподарську сировину та відходи деревини, – повідомили у Ковельському міськвиконкомі.

Олег Олексійович зазначив, що для міста цікаві подібні пропозиції, адже це  – інвестиції і нові робочі місця. Але перед тим, як розпочинати роботу, необхідно детальніше ознайомитись з умовами виробничої діяльності, наскільки вона буде безпечною і вигідною для громади.

Директор координаційного центру інноваційної діяльності Сергій Пащенко, повідомив, що вони попередньо обговорили це питання в  обласній раді, де їм і порекомендували для будівництва заводу обрати місто Ковель. Адже воно має вигідне географічне розташування для постачання сировини, необхідної для виробництва,  автомобільним та залізничним транспортом. Через місто проходить міжнародна магістраль «Київ-Варшава», що  полегшить в подальшому експорт продукції.

У ході розмови сторони узгодили текст Меморандуму намірів, який згодом і підписали.

У документі йдеться про  підготовку спільного  проекту на промисловій території міста Ковеля із створення комплексу переробки сільськогосподарської сировини на біопаливо. Термін будівництва – 2015-2018 роки. Сума інвестицій – до 158 млн. дол. США.

Корпорація «Universal Business Ventures» разом із партнерами працює над  фінансово-інвестиційним, організаційним та техніко-технологічним забезпеченням.

Волинська обласна рада і Ковельська міська рада підтримують проект на регіональному та місцевому рівні.

Як сказали представники Київської компанії, найближчим часом у місто приїдуть представники інвестора, аби детально ознайомитись з можливими місцями розташування заводу та перейти до подальших кроків реалізації проекту.