Головна Стисло У селі Пульмо помолилися за героїв Небесної сотні і випустили в небо...

У селі Пульмо помолилися за героїв Небесної сотні і випустили в небо голубів миру

4034

Герої не вмирають. В річ­ницю пам’яті кривавих подій на Майдані це підтвердили тисячі заходів в Україні і світі: мітинги, віче, зустрічі, поминальні молеб­ні. У ці дні до героїв Небесної сотні, що поплатилися власним життям, відстоюючи ідеали революції Гідності, йшли родичі, друзі, побратими. Несли квіти, лампади, запалювали свічки, пробуджували в свідомості спо­мини про волелюбних і нес­ко­рених. І молилися.

20 лютого в Свято-Мико­лаїв­ському храмі с. Пульмо ніде було голці впасти. Хоч і будній день, проте на службу в обідню пору прийшло немало прихожан: дорослих, дітей, пред­ставників місцевого активу на чолі з сільським головою Фе­дором Гловацьким. Церковну тишу і ледь вловиме потріску­вання свічок порушував лише голос отця Олександра Черев­ка, настоятеля храму, який за­читував імена героїв Небесної сотні. Прихожани разом із свя­щеником возносили заупокійні молитви до Бога стоячи на ко­лінах, дехто не приховував сліз. Після спільної молитви всі віряни з благословення батюш­ки скуштували ритуальну стра­ву – коливо.

– На тілі України досі кро­воточать рани Майдану. Біль­ше того, на нашу землю прий­шла війна, в якій гинуть най­кра­щі сини України.  В цей страшний для держави час Україн­ська Православна Церк­ва мо­ли­ться за мир, за україн­ських воїнів, незалежно від їхньо­го віросповідання, а та­кож благо­словляє ставати зі зброєю на захист Вітчизни. Бо, як сказав Спаситель, немає більшої лю­бові від тієї, як хто душу пок­ладе за друзів своїх, – словами проповіді отець Олександр бла­­гословив прихожан моли­тися і дотримуватися посту у час Ве­ли­кої Чотиридесятниці, аби спі­ль­ними зусиллями подо­лати во­рога.

Разом із жителями Пульма молилися в храмі за душі вби­тих на Майдані і на війні Ольга Сахарук, керуюча справами Ша­­цької районної ради, та Олена Моніч, методист відділу осві­ти. До речі, Ольга Петрівна бу­ла активним учасником Євро­май­дану, організатором поїздок із Шацька до Києва, ініціатором збору допомоги майданівцям і сім’ям постраждалих. Вона знає все про життя Майдану, бо стала свідком того, як про­буд­жувалася національна свідо­мість українців і народжу­ва­ло­ся нове суспільство. Гостей із Шацька настоятель храму бла­гословив чудовими пода­рун­­ками – іконами святого Мико­лая Чудотворця.

Просто у храмі дівчатка-шко­лярки із ЗОШ І-ІІІ ст. с. Пульмо під керівництвом заступника директора з виховної роботи Оксани Занюк декламували поезії про героїв Майдану, живих і полеглих, про біль матерів, сини яких пожертвували влас­ним життям заради ідеалів ре­волюції Гідності.

А на церковному подвір’ї на вірян чекав сюрприз. Отець Олександр вклав у руки прихо­жан птахів миру – голубів. Жод­ний випущений людьми птах не полетів у небесну вись поо­ди­ноко – всі здійнялися дружньою єдиною зграйкою і полинули … на схід. Понесли молитву туди, де точаться бої, де гинуть люди і руйнуються вибухами міста і села.

Мирослава ЦЮП’ЯХ.

P.S. На початку Великого пос­ту Предстоятель Українсь­кої Православної Церкви бла­жен­ніший митрополит Київ­сь­кий і всієї України Онуфрій бла­гословив вірян на посильний подвиг задля збереження миру в Україні: кожної п’ятниці про­тягом усього посту до заходу сон­ця вживати тільки хліб і воду і читати дванадцять моли­тов «Отче наш» і стільки ж «Бо­го­родице Діво, радуйся» із земними поклонами.