Головна Економіка У Нововолинську обговорили зарплату бюджетників

У Нововолинську обговорили зарплату бюджетників

3187

Основне питання, яке розглянули на прес-конференції міського голови Нововолинська – заборгованість із виплати заробітної плати бюджетним установам та особливості бюджету 2015 року.

Насамперед міський голова Нововолинська Віктор Сапожніков наголосив, що виплата зарплати медикам та освітянам на місцевому рівні не вирішується, оскільки кошти вони отримують із субвенції державного бюджету, яка станом на 20 січня не надійшла.

«Сьогодні народними депутатами змінено бюджетний кодекс і низку законодавчих документів. Зарплату медикам і освітянам, ми, як і по всій Україні, отримуємо з субвенції державного бюджету. Тому, на жаль, на місцевому рівні це питання не вирішується. Міська влада докладатиме зусиль, аби забезпечити виконання всіх соціальних програм, виплату заробітної плати бюджетникам та вирішення питань, покладених на органи місцевого самоврядування», — каже Віктор Сапожніков.

Бюджет 2015 року дещо менший за попередній, він складає 232 мільйони гривень, враховуючи нинішню ситуацію з курсом валюти, цих коштів недостатньо.

«Разом із субвенцією бюджет міста 5015 складає 232 мільйони гривень проти 235 мільйонів гривень минулого року. Враховуючи індекс цін стосовно долара та євро, цих коштів недостатньо. Податок з доходів фізичних осіб, який був головний для наповнення бюджету, зменшився з 75% до 60% — це значно знизить надходження до міського бюджету. Не вистачає близько 4 мільйонів на освітянську галузь», — зазначив міський голова Нововолинська.

Кошторис на 2015 рік буде прийнятий на сорок другій сесії міської ради, яка запланована на 27 січня.