Головна Економіка У Волиниській області розпочали роботу з формування обласного бюджету на 2020-й рік

У Волиниській області розпочали роботу з формування обласного бюджету на 2020-й рік

3640

Днями Кабінет Міністрів України вніс на розгляд Верховної Ради України  проєкт Закону України „Про Державний бюджет України на 2020 рік”, що є підставою для формування як обласного, так і місцевих бюджетів. І згідно діючого Бюджетного кодексу до 25 грудня поточного року повинні бути прийняті місцеві бюджети, не зважаючи чи приймуть Державний бюджет, чи ні. На цьому наголосив директор департаменту фінансів облдержадміністрації Ігор Никитюк під час оперативної наради, що відбулася сьогодні, 18 вересня 2019 року, під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Валентина Цьося.

– З метою забезпечення координації дій усіх учасників бюджетного процесу, прийнято розпорядження голови облдержадміністрації від 16 вересня 2019 року № 543  „Про організацію складання проєктів місцевих бюджетів на 2020 рік”. Цим документом визначено конкретні завдання щодо підготовки проєкту обласного бюджету і, відповідно, місцевих бюджетів області, – повідомив Ігор Миколайович.

Відтак, посадовець розповів про основні параметри, які необхідно брати за основу при формування місцевих бюджетів на 2020-й рік.

Зокрема, у наступному році Урядом прогнозується зростання темпів росту економіки та зменшення при цьому показників інфляції. Ріст ВВП у відсотках до попереднього року складе у 2020 році 3,3 відсотка при прогнозі на поточний рік у 2,8 відсотка. Можливо, що ці показники змінюватимуться при доопрацюванні відповідного проєкту бюджету. Індекс споживчих цін (грудень до грудня попереднього року) у 2020 році становитиме 106,0 відсотків при прогнозі на поточний рік у 107,4 відсотка.

Мінімальну заробітну плату з 01 січня 2020 року Урядом планується встановити у розмірі 4 723 гривні, що на 550 гривень або на 13,2 відсотка більше ніж у 2019 році. Таким чином, у наступному році мінімальна заробітна плата ростиме з перевищенням темпів інфляції. Розмір посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС з 1 січня становитиме 2 102 гривні, що на 181 гривню більше від поточного року. Прожитковий мінімум у наступному році становитиме в середньому на одну особу: з 1 січня – 2 027 гривень, з 1 липня – 2 118 гривень, з 1 грудня – 2 189 гривень.

– Під час формування ресурсної складової місцевих бюджетів на 2020 рік слід враховувати окремі зміни у податковому та бюджетному законодавстві. У першу чергу, припиняється зарахування частини (13,44 відсотка) акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального до місцевих бюджетів у зв’язку із зарахуванням цих надходжень до дорожнього фонду. У цьому році до місцевих бюджетів області має надійти більше 200 мільйонів гривень, – поінформував головний фінансист області.

Також ресурсна складова місцевих бюджетів суттєво зміниться і у зв’язку зі змінами з 2020 року у системі міжбюджетного регулювання.

З 01 квітня 2020 року передбачено здійснення з державного бюджету видатків на оплату медичних послуг комунальним закладам охорони здоров’я за договорами з Національною службою здоров’я щодо медичного обслуговування населення в рамках програми медичних гарантій відповідно до Закону України “Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення”. Таким чином, медична субвенція для місцевих бюджетів області передбачена лише на три місяці наступного року. Тому буде і зменшення відповідної медичної субвенції.

Крім того, з метою підтримки комунальних закладів в системі охорони здоров’я, які не надають медичних послуг за програмою медичних гарантій, передбачено надання з 01 квітня 2020 року нової субвенції з державного бюджету на здійснення підтримки окремих закладів та заходів у системі охорони здоров’я в загальному обсязі 1,5 млрд гривень. Відповідні кошти у проєкті державного бюджету на наступний рік залишаються нерозподіленими між територіями.

У наступному році буде продовжено практику надання місцевим бюджетам додаткової дотації на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я. Разом з тим, загальний обсяг такої дотації для області на наступний рік складає лише 317,4 млн грн, що на 259,5 млн грн, або майже на половину менше ніж у цьому році (на 2019 рік передбачено 576,9 млн гривень).

Обсяг освітньої субвенції для області на наступний рік складає 2 млрд 881,6 млн грн, що на 322,1 млн грн, або на 12,6 відсотка більше, ніж на 2019 рік.

Продовжуватиметься у наступному році підтримка реформування освітньої галузі. У цілому у державному бюджеті зарезервовано 100,0 млн грн цільової субвенції на модернізацію та оновлення матеріально-технічної бази закладів професійної (професійно-технічної) освіти (на 50 млн грн більше 2019 року) та 1,4 млрд грн цільової субвенції на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти “Нова українська школа” (на 206,3 млн грн більше 2019 року).

На розвиток системи екстреної медичної допомоги область у 2020 році отримає нову цільову субвенцію загальним обсягом 43,8 млн гривень.

На формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад у наступному році у цілому по Україні спрямовується 2,1 млрд грн, що на 200,0 млн грн більше ніж у цьому році.

Також продовжиться фінансування по Світовому банку. Обсяг субвенції на реформування регіональних систем охорони здоров’я для здійснення заходів з виконання спільного з Міжнародним банком реконструкції та розвитку проєкту “Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей” для області складе на наступний рік 112,0 млн гривень.

Враховуючи припинення зарахування частини акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального до місцевих бюджетів зростає обсяг Державного дорожнього фонду та відповідна підтримка місцевих бюджетів за рахунок фонду. Обсяг субвенції на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах для області на наступний рік складе 738,4 млн грн, що на 247 млн грн більше ніж у 2019 році.

Обсяг державної фінансової підтримки на реалізацію інвестиційних програм і проєктів регіонального розвитку на наступний рік передбачається за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку, який складе у цілому 9,5 млрд грн (у 2019 році – 7,7 млрд гривень).

– Думаю, що зміни до проєкту бюджету будуть обов’язково внесені. Тому головним розпорядникам коштів, органам місцевого самоврядування та усім учасникам бюджетного процесу раджу подавати свої пропозиції в обласну державну адміністрацію, або в департамент фінансів. Ми їх будемо узагальнювати і подавати у Кабінет Міністрів України для врахування їх при доопрацюванні відповідного бюджету, – сказав на завершення Ігор Никитюк.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.