Головна Економіка У Волинській облраді хочуть, щоб міст добросусідства в Адамчуках працював не менше...

У Волинській облраді хочуть, щоб міст добросусідства в Адамчуках працював не менше двох місяців

3540

Голова обласної ради виступає з пропозицією, щоб понтонний міст, який слугує символом дружби під час щорічної акції «Європейські дні добросусідства» в Шацькому районі, працював не лише під час самого фестивалю, а й упродовж двох місяців у розпал відпочинкового сезону на озерах. Про це Ірина Вахович розповіла в прямому ефірі на ТРК «Аверс».

Шацький край вже повідомляв про те, що у Шацькому районі відбулося урочисте відкриття традиційних Європейських днів добросусідства

Нагадаємо, цьогоріч голова обласної ради взяла участь в акції «Європейські дні добросусідства». Головний висновок – потрібен митний перехід «Адамчуки-Збереже», оскільки з польського боку є велике зацікавлення до туристичних принад Волині. Йдеться не тільки про найвідоміше озеро в Україні Світязь, а й санаторій «Лісова пісня» та інші озера Шацького району.

Відомо, що в ЄС готові профінансувати будівництво інфраструктурного проєкту за умови, що пункт пропуску буде на польському боці Бугу. Між тим, після низки консультацій представницькій владі області стало відомо, що будівництво пункту – не у найближчих планах польського уряду. Наразі пріорітети віддані двом іншим переходам, з яких можна потрапити з Польщі на Волинь.

В обласній раді виступили з пропозицією збільшити терміни послуг тимчасового пункту пропуску «Адамчуки-Збереже». «Скажімо, він може працювати від Дня Конституції до завершення святкування Дня незалежності України», – припустила Ірина Вахович. Наразі вивчаються можливості для реалізації цієї ідеї як з української, так і з польської сторін. Крім того, голова облради нагадує, що польські туристи мають інтерес до велоподорожей, відтак з української сторони потрібно збудувати велодоріжки. На часі також будівництво дороги до Адамчуків. В ОДА запевняють, що, оскільки в 2019 році змінилися вимоги до капітального будівництва доріг, кошторис проєкту збільшився майже в два рази.