Головна Економіка Влада оперативно реагує на суспільні потреби

Влада оперативно реагує на суспільні потреби

3475

Підхід до звернень громадян: «Я використаю всі мої можливості і можливості нашої держави для того, щоб вам допомогти у вирішенні тих проблемних питань, які у вас є. Я не буду вас дурити. Я не буду ніколи вам казати брехню, скажу правду. Якщо це буде ні, я скажу чому ні. Але я ніколи не буду перекладати цю відповідальність на когось. Я візьму цю відповідальність на себе особисто». Чути людей, розуміти їхні проблеми, оперативно і повно реагувати на звернення громадян – ось кредо діяльності Президента. І цього він вимагає від представників влади всіх рівнів, від всеукраїнського до місцевого. «Якщо ви не розберетесь без мене, я розберусь без вас», – попередив він міністерських чиновників, які замість того, щоб вирішити проблему, водили людей по колу.

Таких випадків, коли представники влади ігнорують звернення громадян, на щастя, стає дедалі менше. Або ж місця недбайливих чиновників займають інші, ті, хто розуміє проблеми простих людей. На Волині, як правило, людей звикли чути. «Волинь – маленька область, і нам всім зручно та комфортно працювати. Ми розуміємо один одного», – зазначив свого часу з парламентської трибуни голова облдержадміністрації Борис Клімчук.

Реагуючи на звернення батьків, які просили допомоги у вирішенні проблеми здобуття малюками дошкільної освіти, 2012-й на Волині проголосили роком будівництва, розширення та реконструкції садочків. Лише минулоріч відкрили сім дошкільних навчальних закладів, три з яких – новозбудовані. Зокрема, вперше за роки незалежності споруджено ДНЗ у Луцьку – дитячий садок №40 «Дивосвіт». Надсучасний садочок європейського типу постав у 55-му мікрорайоні за дорученням Президента України Віктора Януковича. Загальна кошторисна вартість об’єкту – близько 28 мільйонів гривень. Цей садочок унікальний, адже він є частиною цілого комплексу, до якого також входять школа №27, будівництво якої планують завершити у 2014 році, спортивний зал на 1000 глядацьких місць та басейн.

Показовим є й приклад будівництва дитсадка «Веселка» у Жидичині Луцького району, який запрацював наприкінці 2012 року. Досі дошкільний навчальний заклад був у Кульчині. Він діяв у пристосованому приміщенні – колишньому будинку священика. Але у середині 90-х навчальний заклад розформували і закрили, приміщення рішенням сільської ради передали церкві, а згодом його продали. Так населення Жидичинської сільради залишилося без дитсадка. А малюків від 1 до 6 років на території сільради проживає близько 300. У багатьох батьків не було іншого виходу, як влаштовувати і возити дітей у садочки міста Луцька. Будівництво нового дитсадка розпочалося у 2008 році з ініціативи громади. У той час підтримки на державному рівні не було, відтак мусили самотужки вирішити цю проблему. Тільки із бюджету сільської ради у будівництво було інвестовано 2,2 млн. грн., також допомагали спонсори. За кілька років звели будівлю, зробили дах, поштукатурили, залишилися внутрішні будівельні роботи, але вони, як відомо, найбільш затратні. Дізнавшись про проблему, обласна виконавча влада зробила все можливе, щоб її вирішити в найкоротші терміни. І торік з державного Фонду регіонального розвитку та за підтримки голови облдержадміністрації Бориса Клімчука на садочок виділили 3,1 млн. грн. Цих коштів вистачило, аби за півроку завершити усі роботи і ввести будівлю в експлуатацію. Зараз у новозбудованому садочку створено чотири групи, навчається 88 дітей, і проблем з місцями немає.

Вперше за роки незалежності відкрили дитсадок і в Шацькому районі. Його збудували у селі Мельники. ДНЗ, який обійшовся бюджету в 3,8 млн. грн., минулого навчального року уже відвідувало 36 діток.

За останні півтора року дошкільну мережу області розширено на 1 460 додаткових місць. Крім будівництва трьох нових дитсадків, відновлено роботу ще трьох ДНЗ, а шість переведено з коротВолинь поступово вирішує проблему довгобудів. Наша область останнім часом перетворилася на великий будівельний майданчик. Стільки, скільки збудовано за три останні роки, не будувалося в нашому краї з часу здобуття Україною незалежності. Так, станом на 1 січня 2011 року в нашій області налічувалось 499 об’єктів, що потребували добудови. Впродовж 2011-2012 років з цих об’єктів в експлуатацію введено понад 50. Керівництво вирішило зосередити зусилля на добудові соціально важливих об’єктів, зокрема, в галузі освіти. Торік капітально відремонтовано школи у селах Купичів Турійського, Смідин та Чевель Старовижівського, Волошки Ковельського, Видраниця Ратнівського, Мостище Камінь-Каширського, Карпилівка Ківерцівського, Марковичі Локачинського районів та в смт Шацьк.

У 2012 році було введено в експлуатацію ІI чергу Іваничівської центральної районної лікарні. Фасад п’ятиповерхової будівлі зведено ще 25 років тому. Проте пацієнтів обслуговували у старому і невеликому приміщенні, оскільки коштів на внутрішні роботи і облаштування не було. Справу з мертвої точки зрушено лише у 2012 році: на добудову лікарні держава виділила 17 млн. грн., ще 1,8 мільйона було спрямовано з обласного бюджету. За півроку майстри облаштували три поверхи, де розташовані зараз хірургічне, неврологічне, пологове та реанімаційне відділення.

Нині активними темпами ведеться будівництво перинатального центру у Луцьку.

Багато списів було зламано навколо медичної реформи. У цьому плані Волинь не є пілотною областю. Однак голова облдержадміністрації Борис Клімчук поставив завдання підійти до реформування медицини у всеозброєнні. Він категоричний противник фінансування галузі за принципом виділення коштів на умовні ліжко-місця. Це спонукає головних лікарів клінік збільшувати кількість ліжок, аби отримати додаткове фінансування. А для підвищення рівня надання медичної допомоги потрібно насамперед забезпечити лікарів сучасним обладнанням. Що й робилося останнім часом. За два роки на виконання доручень Президента України Віктора Януковича провідним лікарням Волині виділено на придбання медобладнання на 36 млн. грн.

Прикладом того, як потрібно реагувати на звернення громадян, може бути відповідь Президента України Віктора Януковича на прохання редактора Нововолинської міської газети «Наше місто» Ігоря Лісового звернути увагу держави на добудову шахти №10 «Нововолинська». З року в рік терміни введення об’єкта в експлуатацію переносилися через нестачу фінансування. Долею вугільного підприємства бралися опікуватися чимало різних можновладців. Однак досі сотні мешканців Нововолинська й навколишніх сіл мріють про те, щоб шахта запрацювала та забезпечила роботою і без того проблемний шахтарський регіон. Під час прес-конференції 1 лютого цього року Віктор Янукович не заперечив перспектив завершення будівництва копальні у 2014-му. Тривалий час існувала заборгованість перед прохідниками за вже виконані роботи. І ось в липні на казначейські рахунки надійшло 20 млн. грн. із цільовим призначенням на будівництво шахти №10 «Нововолинська». З них 19 млн. 200 тис. грн. скеровано для виплати заборгованої зарплати будівельникам та обов’язкові відрахування підприємства у бюджети різних рівнів та соціальні фонди.

Для розгляду звернень громадян на всеукраїнському рівні успішно діє державна установа «Урядовий контактний центр», яка забезпечує роботу урядової телефонної «гарячої лінії» і є координатором діяльності суб’єктів Національної системи опрацювання звернень до органів виконавчої влади. За її повідомленням, у 2012 році Волинь не перебувала в числі регіонів, з яких надходило найбільше звернень (як у телефонному режимі, так і через Інтернет). А це – свідчення того, що більшість проблем мешканців краю успішно вирішуються на місці, і немає потреби звертатися у вищі інстанції.

Олег ЛЕВЧУК.