Головна Економіка Волинська облдержадміністрація та Німецько-український фонд підписали угоду про співпрацю

Волинська облдержадміністрація та Німецько-український фонд підписали угоду про співпрацю

3804

Підприємства області долучаться до впровадження нової програми Німецько-українського фонду з підтримки фінансування інвестиційних проектів малого та середнього бізнесу, що реалізується за фінансової підтримки Уряду Німеччини та європейського Союзу в рамках ініціативи EU4Business.  Про це стало відомо під час презентації зазначеної програми, що відбулася в обласній державній адміністрації 21 червня 2018 року.

Участь у заході взяли виконувач обов’язків начальника управління розвитку, інвестицій та європейської інтеграції Андрій Ткачук, виконувач обов’язків керівника Німецько-Українського фонду Валерій Майборода, директор ТОВ «Спеціалізовані Енергетичні Технології» Роман Михальчук, керівник Волинської агенції регіонального розвитку Олександр Тарасюк, а також представники структурних підрозділів облдержадміністрації, об’єднаних територіальних громад та підприємців.

Передусім, Валерій Майборода презентував Програму підтримки інвестиційних проектів малого та середнього підприємництва. Також він розповів, що Німецько-Український фонд заснували ще у 1996 році Уряд нашої держави в особі Міністерства фінансів України, Національний банк України та Німецький державний банк розвитку (KfW). Основна мета діяльності – підтримка малого та середнього бізнесу шляхом надання доступних кредитів для фінансування інвестиційних потреб та поточної діяльності.

Слід зауважити, що пріоритетні напрями кредитування – сільське господарство, переробна промисловість, енергоефективність, а також готельний та ресторанний бізнес. Так, кошти надають для капітальних інвестицій у модернізацію виробничого обладнання, придбання та реконструкцію виробничих приміщень тощо. Відтак, малі й середні підприємства з річним доходом до 5  та 10 мільйонів євро, а також кількістю працівників до 50 та 250 осіб, відповідно, можуть отримати кредити терміном до 6 років в національній валюті на загальну суму 300 мільйонів гривень під 15 % річних, що є значно нижчим показником за ринковий у 18-20 %.

– Ми також співпрацюємо з банками та навчаємо їхніх працівників, як якісно, ефективно та швидко обслуговувати малі та середні підприємства, сприяючи їхньому розвитку, – продовжив Валерій Майборода.

Як з’ясувалося, НУФ здійснює кредитування через 6 банків-партнерів, а саме: ПАТ «ПроКредитБанк», АБ «Укргазбанк», АТ «Ощадбанк, ПАТ «Кредобанк, ПАТ «Мегабанк» та ПАТ «КредитВестбанк». З початку реалізації програми фонду вдалося забезпечити фінансування 78 кредитів на суму у 238 мільйонів гривень. Тож не дивно, що станом на сьогодні зацікавленість у співробітництві з НУФ у рамках аналогічних програм із компенсації процентних ставок висловили близько 15 міських та обласних державних адміністрацій. Більш того, Тернопільська, Харківська та Черкаська облдержадміністрації підписали угоди про співробітництво у зазначеній сфері.

Опісля, Андрій Ткачук від імені найвищого виконавчого органу влади регіону та Валерій Майборода від імені Німецько-Українського фонду урочисто підписали угоду щодо співробітництва у сфері малого та середнього бізнесу на Волині.

По тому директор ТОВ «Спеціалізовані Енергетичні Технології» Роман Михальчук поділився досвідом практичної співпраці з GIZ у сфері розвитку «Зеленої економіки». А на завершення заходу учасники мали нагоду в деталях обговорити усі аспекти фінансування інвестиційних проектів малого та середнього бізнесу.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.