Головна Економіка У 2019 році середня зарплата по Володимирі-Волинську становила понад 9 тисяч гривень

У 2019 році середня зарплата по Володимирі-Волинську становила понад 9 тисяч гривень

1344

Згідно даних Головного управління статистики у Волинській області за ІV квартал 2019 року у Володимирі-Волинському середня заробітна плата становила 9485 гривень.

Про це повідомили у Володимир-Волинській міській раді.

Інформація про те, скільки заробляли мешканці міст і районів у Волинській області упродовж 2019 року оприлюднена на сайті управління.

Варто зауважити, що до статистичної звітності включено лише 45 підприємств, установ та організацій міста, які становлять приблизно 8% від усіх зареєстрованих, тому статистика не показує стовідсотково достовірної інформації.

Водночас реальну ситуацію із заробітними платами у Володимирі-Волинському можна побачити, проаналізувавши суми сплаченого із заробітної плати податку на доходи фізичних осіб, адже відомо, що податок залежить від розміру зарплат.

Отож, згідно останніх даних Міністерства фінансів при розрахунку базової або реверсної дотації адміністративно-територіальних одиниць України ПДФО на 1 жителя Володимира-Волинського становив 2904,50 грн, Нововолинська –1670,80 грн, Ковеля –2274,93 грн, Луцька- 3651,49 грн, в середньому у області- 2075,98, а в Україні- 2595,44.

Варто також додати, що військова частина, яка розміщена в місті, не включена до статистичної звітності.

Чисельність штатних працівників у місті в 2019 році у порівнянні з відповідним періодом  2018-го року збільшилась на 208 осіб і становить 4887 осіб.

З метою розв’язання проблеми легалізації заробітної плати та зайнятості населення у місті здійснюється контроль за легалізацією трудових відносин з найманими працівниками та “тіньовою” заробітною платою, проводяться превентивні заходи із роботодавцями щодо легалізації найманої робочої сили і відповідальності за порушення чинного законодавства про працю, активізована інформаційно-роз’яснювальна робота серед суб’єктів господарської діяльності і найманих працівників, в результаті чого з початку року за оперативними даними ОДПІ 69 фізичних осіб-підприємців узаконили трудові відносини із 88 найманими працівниками, 26 працівників зареєструвалися підприємцями, що дало щомісячне надходження до бюджету міста 174,1 тис.грн.