Головна Економіка У приміщенні бібліотеки-філії № 3 в Луцьку відкрили виставку документів часів нацистської...

У приміщенні бібліотеки-філії № 3 в Луцьку відкрили виставку документів часів нацистської Німеччини

1987

Спеціалісти архівного відділу Луцької міської ради спільно з працівниками  бібліотеки  для дорослих підготували виставку документів під назвою: «Шляхами подвигу та слави» до Дня визволення України від фашистських загарбників, яке відзначається в Україні щорічно 28 жовтня, в день остаточного вигнання військ нацистської Німеччини та її союзників під час Другої світової війни за межі сучасної території України.

В ході Німецько-радянської війни саме на території України відбулися ключові битви за визволення Європи від нацизму. Завершилося вигнання нацистських окупантів з України повним витісненням угорських та німецьких військ із найзахіднішого регіону України – Закарпаття, яке відбулося в результаті здійснення радянськими з’єднаннями Четвертого та Першого Українських фронтів Східно-Карпатської наступальної операції. 27 жовтня 1944 року було звільнено Ужгород, 28 жовтня радянські війська вийшли на сучасний кордон України.

У цей день важливо висловити повагу всім борцям проти нацизму, увічнити пам’ять про загиблих воїнів, жертв війни та воєнних злочинів.

В експозиції виставки – копії архівних документів, серед яких є спогади учасників Другої світової війни, фотодокументи, добірка книг, газетні публікації, які висвітлюють події війни.

Запрошуємо всіх лучан та гостей міста відвідати виставку та ознайомитись з її матеріалами в приміщенні Бібліотеки-філії № 3 для дорослих, вул. Ковельська, 56.

Архівний відділ Луцької міської ради

br/>Джерело – Луцька міська рада