Головна Економіка У Володимирі до 5 травня ветеранам війни виплатили майже 4 мільйона гривень...

У Володимирі до 5 травня ветеранам війни виплатили майже 4 мільйона гривень допомоги

1750

У Володимирі-Волинському разову допомогу до 5 травня отримали 2884 особи на загальну суму 3,8 мільйона гривень

Про це повідомив заступник начальника управління соціального захисту населення виконавчого комітету Володимир-Волинської міської ради Володимир Коломий.

Відповідно до ЗУ «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та ЗУ «Про жертви нацистських переслідувань» передбачено виплату одноразової допомоги до 5 Травня. Розмір допомоги визначений постановою Кабінету Міністрів України від 19.02.2020 року №112, а саме:

  • інвалідам війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язням концентраційних таборів, ґетто та інших місць примусового тримання, визнаним інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин: I групи – 4 120 гривень; II групи — 3 640 гривень; III групи — 3 160 гривень;
  • учасникам бойових дій та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язням концентраційних таборів, ґетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися у зазначених місцях примусового тримання їх батьків, – 1390 гривень;
  • особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, – 4120 гривень;
  • членам сімей загиблих та дружинам (чоловікам) померлих інвалідів війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни і жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, – 900 гривень;
  • учасникам війни та колишнім в’язням концентраційних таборів, ґетто, інших місць примусового тримання, особам, які були насильно вивезені на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога – 570 гривень.

Виплати грошової допомоги здійснюються у відділеннях поштового зв’язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.

Особам з інвалідністю і пенсіонерам не потрібно подавати документи – вони отримують кошти автоматично. Управління соціального захисту населення спільно з установами, де ветерани перебувають на обліку, формують списки ветеранів війни у розрізі відповідних категорій, які отримують допомогу.

Діючим військовослужбовцям, що мають статус учасника бойових дій, виплату нарахують за місцем проходження служби. Особи, які не отримали разової грошової допомоги до 5 травня, мають право звернутися за нею та отримати її до 30 вересня відповідного року.

За довідковою інформацією звертайтесь до управління соціального захисту населення (тел.: 2-07-77).