Головна Економіка Завдяки депозитам волинян до бюджету сплачено 18,6 мільйона гривень податку на доходи...

Завдяки депозитам волинян до бюджету сплачено 18,6 мільйона гривень податку на доходи фізичних осіб

3164

З доходів, отриманих вкладниками банків, на Волині  до бюджетів у 2018 році сплачено 18,6 мільйона гривень податку на доходи фізичних осіб.

Про перерахування до бюджету податку із виплачених депозитних  відсотків згідно вимог чинного законодавства повинен потурбуватися банк. Тож громадянам, котрі мають вклади у банківських установах, не треба подавати щорічну податкову декларацію, – наголошують в ГУ ДФС у Волинській області.

Оскільки закон зобов’язує перераховувати до бюджету суму ПДФО саме банківську установу, то громадяни – власники депозитних вкладів не виступають податковими агентами та не зобов’язані  окремо подавати жодних звітних документів.

Нагадаємо, що розміщення коштів на депозитному рахунку, як і решта пасивних доходів, підлягають оподаткуванню відповідно до Закону України від 28 грудня 2014 року №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», який набрав чинності з 01 січня 2015 року.

Згідно з п.п. 164.2.8 п. 164.2 ст. 164 Податкового кодексу України пасивні доходи (крім зазначених у п.п. 165.1.2 та 165.1.41 п. 165.1 ст. 165 ПКУ) включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку.

З 2016 року, відповідно до внесених змін, доходи платника податку у вигляді процентів, які нараховані на суму вкладного (депозитного) банківського рахунка, включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку та оподатковуються за ставкою 18 відсотків, – звертають увагу в ГУ ДФС Волині.

Сектор комунікацій ГУ ДФС у Волинській області.