Головна Життя Мило ручної роботи – це просто, гарно й ексклюзивно

Мило ручної роботи – це просто, гарно й ексклюзивно

5074

Про те, що мило можна виготовляти в домашніх умовах, шачанка Оксана Ковальчук взнала, коли перебувала в відпустці по догляду за донечкою Даринкою. Вкладаючи малечу спати, отримувала можливість поблукати Інтернетом, насолодитися картинками з зображенням мильних брусочків фантастичної форми і яскравих кольорів, вивчити технологію їх виготовлення. Якнайшвидше взятися до справи спонукало те, що приємні дрібнички можна було почати робити буквально ні з чого. Отримала поштою набір необхідних препаратів – і вже у всеозброєнні. Коли Оксана вперше виймала з формочок застигле мило, то неабияк раділа: відтепер завжди матиме під рукою необхідний на щодень мийний засіб і відмінний подарунок родичам і друзям на день народження. Більше того, улюблена справа виготовлення мила стала для шачанки джерелом гарного настрою, натхнення і чудовим засобом від депресії.

– Все дуже просто,– стверджує Оксана Ковальчук. – Ні великих затрат, ні складних технологій. Подрібнюю мильну основу – купляю переважно медову (мило з неї добре зволожує і живить шкіру) або на козячому молоці (пом’якшує і заспокоює). В склянці на паровій бані розтоплюю. Цей процес важливо контролювати, бо якщо маса перегріється чи закипить, то мило буде пересушене. Швидко додаю кілька крапель ефірного масла (можна й улюблених парфумів), витяжку з меду, ванілі чи зерен пшениці, харчовий барвник і перемішую.

Отримана ароматна маса розливається у силіконові формочки. Їх можна виписати з Інтернету, а можна використати будь-які інші  маленькі ємкості, які є під рукою: посуд, лунки в коробках з-під шоколадних цукерок, формочки для льоду. Оксанине мило має незвичайні форми, воно вишукане і більше схоже на сувеніри, як на повсякденний засіб гігієни. Тут є сердечка, полунички, ангелята, квіточки, равлики і навіть взуття-в’єтнамки.

…Даринка, якій виповнилося 4 роки, вже не спить, коли мама чаклує над посудиною з милом. Маленька помічниця, яка спочатку спостерігала за роботою мами і задавала їй багато питань, тепер сама пробує розливати мило в формочки. Оксана не перечить їй, бо знає, що мильна суміш не має шкідливих домішок і абсолютно безпечна. А готовий продукт з неї – це не стандарт з ринку чи магазину, а ексклюзив, що ввібрав у себе ніжність рук і часточку душі свого творця.

Мирослава ЦЮП’ЯХ.