Головна Інтерв'ю Пакетна система збору сміття – варіант вирішення проблеми

Пакетна система збору сміття – варіант вирішення проблеми

7836

Питання збору та вивозу твердих побутових відходів (сміття) від населення – тема неодноразових наших публікацій. Та скільки б ми не писали, а віз і нині там. Достукатись до свідомості людей нелегко. Стихійні сміттєзвалища і надалі продовжують з’являтись в лісах, на полях та пасовищах, інших місцях. Як говориться, аби подалі від свого дому.

Якщо в цьому питанні з організаціями району більш-менш налагоджена співпраця, то з населенням це безкінечний конфлікт. Утім, нещодавно стало відомо, що вихід з даної ситуації все ж таки можливий. Про це розповідає на сторінках газети начальник КП «Будинкоуправління» Іван Федорович КОВАЛЬ.

– Ми вивчали різні шляхи вирішення цієї проблеми. Планували ставити контейнери по вулицях. Та зразу ж визріло питання, а де ж їх ставити? Ніхто ж не виявив бажання, щоб у їхньому дворі стояв контейнер, а всі сусіди зносили туди сміття. Баки для сміття у кожен двір – це теж нонсенс. Тим більше, що відповідно до санітарних норм та вимог для встановлення контейнера повинні бути облаштовані спеціальні місця. Тому ми знайшли оптимальний варіант, який використовується в країнах Європи і уже частково на території України – це так званий пакетний збір.

Ми замовляємо мішки, на яких буде вказаний логотип нашого підприємства, та інформація, яке сміття не можна туди поміщати. В вартість даного мішка входить вивіз і складування ТПВ. Готові мішки розповсюджуватимуться по торгових точках, де населення зможе їх придбати. Наповнені сміттям пакети людина виставляє за ворота і спокійно може йти працювати. Вивіз ТПВ відбуватиметься за чітко встановленим графіком.

Ємність пакетів плануємо виготовляти двох видів – 60 (0,05 м3) і 120 (0,1 м3) літрові. Орієнтовна ціна – 7-8 грн. за штуку. Запровадження пакетного способу збору сміття плануємо на березень місяць наступного року, коли зійде сніг і розпочнуться прибирання. До цього часу будемо готувати організаційну та юридичну сторони, щоб все було узаконено, затверджено. На перших порах, звичайно, можуть бути різні нюанси, але ми старатимемося їх виправляти, адже все наперед не можна передбачити.

Поряд із розробкою пакетного способу збору сміття ще розробляємо Положення про громадських контролерів, яке має бути затверджене Шацькою РДА (згідно з законом про житлово-комунальне підприємство). Ці інспектори матимуть право штрафувати (розмір штрафу сягатиме 1 700 грн.) за вивіз, викид сміття у невизначених для цього місцях. І сподіваємось, коли ці схеми запрацюють, проблем із засміченням населених пунктів району поменшає.

Також ми намагатимемося проводити роз’яснювальну роботу серед людей. Інформація щодо даного виду збору сміття вже була озвучена на оперативній нараді при голові Шацької РДА Володимирові Найді, велася розмова з керівниками установ та закладів. Я готовий зустрічатися з їхніми колективами для надання більш детальної інформації. Також є задум виготовити невеличкі рекламні плакати чи буклети і розповсюджувати разом з періодичною пресою, щоб люди були більш обізнані і не боялись цих нововведень. Звичайно, все нове сприймається з обережністю, але воно повинно себе виправдати.

Сподіваємось, пакетний спосіб збору ТПВ започаткують і деякі сільські ради, такі як Світязька, Пульмівська, де влітку великий наплив відпочиваючих. З Шацькою селищною радою співпрацю ми вже ведемо. З часом будемо удосконалювати і систему роздільного збору сміття. Але це з часом… Не будемо забігати наперед.

Ліана МИСЮРИНА.