Головна Життя Відбулася нарада з питань профілактики захворюваності на кір серед населення Шацького...

Відбулася нарада з питань профілактики захворюваності на кір серед населення Шацького району

4620

10 травня 2018 року голова Шацької райдержадміністрації Василь Голядинець за участі Володимира Бугайчука провів нараду щодо ситуації захворюваності на кір у Шацькому районі та засоби попередження хвороби.

Участь у обговоренні питань наради взяли: Тетяна Васенько, головний лікар КЗ «Центру первинної медико-санітарної допомоги Любомльського та Шацького районів, Леся Ткачук, завідувач Любомльським міжрайонним відділом ДУ «Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України», лікар-інфекціоніст Шацької районної лікарні Катерина Жданова, Тетяна Савош, начальник відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Шацького районного управління головного управління ДПСС у Волинській області, Наталія Борсук, завідувач сектору оборонної, мобілізаційної роботи та цивільного захисту Шацької райдержадміністрації.

Леся Ткачук охарактеризувала епідемічну ситуацію з інфекційних захворювань в Україні, а зокрема, у Волинській області.

Вона зазначила, що ситуація із захворюваності на кір в області продовжує залишатися напруженою, утримується тенденція щодо росту захворюваності. За оперативними даними з початку року на кір в області захворіло понад 450 осіб (діти до 17 років становлять 70%). Найбільш ураженою групою є школярі віком від 6 до 14 років.

Зареєстровано 24 спалахи кору, зних 10 в загальноосвітніх школах, 2 у вищих навчальних закладах І-ІІ ступенях акредитації та 12 в побуті.Занепокоєння викликає і те, що близько 18 тисяч дітей області не отримали щеплення за віком в минулі роки.

Оскільки розпочинається сезон літнього відпочинку, то на природі та рекреаційних зонах слід звернути увагу на небезпеку природно-вогнищевих інфекцій, котрі передаються через укуси кліщів.

Тетяна Васенько інформувала про стан щеплення  дітей від інфекційного захворювання на кір в Шацькому  районі станом на 2018 рік та причини низької кількості щеплень. Зокрема вона зазначила, що згідно наказу  МОЗ від  14.01.2013року №14 «Про обіг медичних імунобіологічних  препаратів та виробів медичного призначення в Україні, закуплених за кошти Державного бюджету України» діти мають отримати дворазове щеплення від корі (в 1 рік та 6 років). Оскільки в зв’язку з тим, що декілька років план виконання щеплень дуже низький із-за перебоїв наявності вакцини та відмови від вакцинації, то на даний час заплановано прививати дітей яким не проведено щеплення в 1рік та в 6 років.

Тетяна Савівна зазначила, що у Шацькому районі спалаху захворюваності на кір, як такого, немає, а  лише зафіксовані поодинокі випадки даної хвороби у селах Піща, Положево, Світязь.

Враховуючи вищесказане, з метою недопущення поширення інфекційних хвороб, керівники району та спеціалісти з даного питання обговорили проведення  ряду заходів щодо виконання певних обсягів щеплень проти кору дітям від 1 до 9 років та проведення відповідної роботи з батьками стосовно даного питання, безпечності умов середовища життєдіяльності дітей в навчально-виховних закладах, посилення державного нагляду  закладів оздоровлення та відпочинку дітей, реалізацією продовольчої сировини та харчових продуктів на ринках району.

Також Василь Володимирович наголосив на вчасному інформуванні щодо випадків захворюваності на кір, посиленні контролю за організацією питного режиму, особистої гігієни, раціонального харчування дітей в навчально-виховних, оздоровчих закладах, дотриманні протиепідемічного режиму на харчоблоках, проведенні належної підготовки місць масового відпочинку, оздоровчих закладів, рекреаційних зон з метою необхідного лабораторного контролю та профілактичних робіт щодо зменшення чисельності гризунів, кліщів, комарів тощо.

Відділ інформаційного забезпечення, внутрішньої політики та інформаційної діяльності апарату райдержадміністрації.