Головна Життя Підготовка до зими: на Волині триває заміна тепломереж

Підготовка до зими: на Волині триває заміна тепломереж

4724

Зношеність тепломереж, застарілі системи регулювання відпуску теплової енергії та відсутність засобів обліку – основні причини втрати тепла при доставці до споживача. Зокрема, проблеми підготовки до опалювального сезону 2018-2019 років обговорили під час наради у голови облдержадміністрації Олександра Савченка, що відбулася 15 серпня 2018 року.

Так, за словами начальника управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації Андрія Пирога, найвищий рівень зношеності тепломереж залишається у місті Луцьку – 84 %. Дещо краща ситуація у місті Ковелі – 48%. Натомість, 10 % та 4 % – у Володимирі-Волинському та Нововолинську відповідно.

– В місцевих бюджетах закладено недостатньо коштів для заміни тепломереж – від трьох до п’яти відсотків. Хоча на облаштування прибудинкових територій, благоустрій, укладання асфальту чи бруківки гроші є. Ви самі розумієте, що мережі в нас в такому стані, що цього не вистачить для належної підготовки котелень та теплових мереж до зими, – зазначив Андрій Степанович.

Своєю чергою,  заступник директора департаменту житлово-комунального господарства Луцької міської ради Микола Осіюк повідомив, що нині за рахунок кредиту, наданого Європейським Банком Реконструкції та Розвитку, впроваджують «Проект реконструкції системи централізованого теплопостачання у м. Луцьку». Його вартість становить 14 мільйонів євро, з яких 4 – це грантові кошти (їх повертати не потрібно). Термін кредитування становить 13 років. Відтак, вже розпочато заміну найбільш зношених тепломереж та здійснюють заміну обладнання в котельнях міста на енергозберігаюче.

– Всі ви знаєте, де ситуація критична, тому ми повинні негайно реагувати на ці речі, – підкреслив Олександр Ілліч.

Що ж стосується встановлення приладів обліку теплової енергії на житлових будинках, то відбулися деякі зміни. Зокрема, як зазначив головний комунальник області, слід перевірити доцільність встановлення відповідного обладнання на будинках барачного типу та малоквартирних будинках. Окрім того, продовжений термін їх встановлення, тому штрафні санкції поки-що накладати не будуть. До слова, у Ковелі встановлено майже 100 % лічильників теплової енергії.

–  А чому? Тому що в Ковелі працює господарник! Заміна мереж та встановлення пристроїв обліку газу повинно здійснюватися комплексно. Такий позитивний досвід Ковеля потрібно переймати й іншим містам, – резюмував Олександр Савченко.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.