Головна Життя В оселю народної майстрині вже прийшов Великдень

В оселю народної майстрині вже прийшов Великдень

4915

Кожне свято, що від­зна­ча­ється людьми нашого краю, відображене в колоритних тво­р­чих роботах народної май­стрині з Шацька Валентини Денисюк. Картини, композиції з солоного тіста, аплікації, ляльки-мотанки – все це ра­дує око барвистими кольо­рами, відповідністю тематики, яскравими сюжетами. Взимку стіни кімнат будинку Вален­тини Сергіївни прикрашали картини з зимовими пейза­жами, з червоногрудими снігу­рами на засніжених гілках, композиції з вертепом і вата­гами колядників.

– Нинішня зима так за­тягнулася в часі, що я виму­шена була закликати довго­ждану весну власними дієвими методами. Познімала зі стін усі роботи на зимову тему і вчепила весняні: з квітами на соковито-зеленій траві, пта­хами, життєдайним со­неч­ком. Надворі ще лежав сніг, а в хаті і душі вже цвіла весна! – ді­литься секретами гарного нас­трою майстриня-чудодійниця.

Днями вона знову поринула в світ творчості, бо ж наб­ли­жається Великдень – свято, що, на думку Валентини Дени­сюк, увібрало в себе всі ко­льори веселки. Золоті куполи храму, білі верхівки пасочок, жовтогарячі вогники свічок, червоні крашанки, різно­кольо­рові візерунчасті писанки, вишиті рушнички з написами «Христос воскрес!» – усе це барвисте багатство вилилося на полотні в великий згусток весняного тепла і життє­ствер­дної енергії свята Воскресіння Христового. В іншій роботі – ще більше кольорів, бо на ній – ляльки-мотанки в націо­наль­ному вбранні і з пасхальними кошичками в руках. Компо­зиція увібрала в себе все найкраще зі скарбниці українців, поєднала глибоку народну сакральність і дух християнства, різні тех­ніки й ремесла, бо фон витвору писаний фарбами, ляльки виго­товлені з тканини, крашанки і пасхальні атрибути – з соло­но­го тіста.

– В моїй оселі вже засяяло сонце Великодня! – каже Ва­лен­тина Денисюк, – чекаю-не дочекаюся, коли зможу поді­литися цією радістю з ближ­німи, промовивши з любов’ю: «Христос воскрес!»

Мирослава ЦЮП’ЯХ.