Покращати умови перебування в онкодиспансері для хворих, що проходять сеанси хіміотерапії – непросте завдання, яке змушені вирішити керівництво закладу, депутати обласної ради та посадовці профільного управління ОДА.
На сьогодні відділення хіміотерапії є переповненим. Люди нарікають, що у палатах тісно. “Згідно з санітарними нормами в одній палаті для хіміотерапії має бути не більше як троє хворих. У нас же там стоять по шість ліжок, причому не функціональних , а пружинних. Іншого виходу з ситуації поки немає”, – розповів в ході Дня депутата головний лікар онкодиспансеру Юрій Малімон. Він пропонує розширити площі для закладу, вивільнивши приміщення обласного хоспісу, яке знаходиться зовсім поруч на одному подвір’ї.
Депутати побували і в цьому закладі, який розрахований на 25 ліжок для надання паліативної допомоги.
Зі слів головного лікаря Володимира Бачинського, хоспіс на Волині за рівнем надання послуг – один з найкращих в Україні.
Пізніше профільна комісія обласної ради рекомендувала управлінню охорони здоров’я Волинської обласної державної адміністрації вивчити питання про переселення хоспісу в приміщення Волинської обласної клінічної лікарні в корпус, що знаходиться в с.Боголюби.
Нещодавно в закладі побувала голова бюджетної комісії Ірина Вахович.
В.о. головного лікаря обласної клінічної лікарні Іван Сидор вважає, що паліативних хворих можна було б розмістити на першому поверсі корпусу в Боголюбах, де нині перебуває відділення гематології. “Для хоспісу ми пропонуємо не гірше приміщення, ніж те, в якому він зараз знаходиться. Єдине – це має бути окрема юридична особа”, – каже пан Сидор.
Начальник управління охорони здоров’я ОДА Ігор Ващенюк також бачить хоспіс окремою юридичною особою, а не в структурі обласної клінічної лікарні, що надає третій рівень медичних послуг.
Між тим, така аргументація є не надто переконливою для керівництва обласного хоспісу. Головний лікар Володимир Бачинський переконує, що наразі хоспіс знаходиться в автономному приміщенні і це є однією з переваг для пацієнтів.
Для голови постійної комісії з питань соціального захисту населення, охорони здоров’я, материнства та дитинства Олександра Зінчука така позиція не зрозуміла. “Ми пропонуємо хоспісу переселитися у більш привабливе місце, де світлі палати, більше санвузлів і поруч з приміщенням чудова паркова зона”, – міркує депутат.
Голова постійної комісії з питань бюджету, фінансів та цінової політики Ірина Вахович припускає, що в цій ситуації банально спрацьовує синдром опору змінам.
“Керівництво хоспісу можна зрозуміти. Вони звикли бути в тому приміщенні, багато зусиль доклали до його ремонту та благоустрою території. Але очевидним є й інший момент, сьогодні в хоспісі в штаті понад 50 людей, з них 26 не відносяться до медичного персоналу. Йдеться про працівників пральні та харчоблоку. У випадку переїзду закладу в Боголюби, цим людям доведеться шукати іншу роботу. Бюджет економить при цьому 1,5 млн грн в рік. Ці кошти можна було би використати на медикаменти чи інші, більш важливі потреби”, – розставила крапки над “І” голова бюджетної комісії. Але при цьому вона погоджується, що для остаточного рішення потрібно провести ряд додаткових консультацій. “Головним критерієм має бути – комфорт для пацієнтів”, — вважає Ірина Вахович.
З такою ж позицією погоджується і начальник управління охорони здоров’я Ігор Ващенюк.