Головна Історія Художньому музею міста Луцьк – 50 років

Художньому музею міста Луцьк – 50 років

1770

Художній музей, що знаходиться на території Луцького замку працює уже півстоліття. 6 листопада 1973 року він вперше відкрив свої двері для відвідувачів.

З нагоди 50-річчя вчора у галереї відбулося пленарне засідання конференції «І Музейні читання» за участі науковців з Луцька, Києва, Дніпра, Львова, Хмельницького, Сум та Харкова.

Опісля привітати колектив музею прийшли представники обласної та місцевої влади, художники, викладачі ВНУ імені Лесі Українки, мистецтвознавці.

Директор департаменту культури, молоді та спорту ОДА Олександр Хвіщук вручив обласні відзнаки колективу музею та його завідувачці Зої Навроцькій. А також спільно із меценатом, керівником громадської організації «Транспортний рух» Владиславом Оніщуком – сертифікат на 20 тисяч гривень працівникам галереї.

Насамкінець урочистостей відбулася моновистава за мотивами творів Лесі Українки «Віче», «Королівно, ясна панно» у виконанні артистів театру-студії «КолоЛесі» Дарини Гребенко та Остапа Жежеруна під керівництвом Заслуженої артистки України Світлани Органісти.

Також до ювілейної дати у музеї представлено нову виставку «Скарбниця. Художнє життя Луцька на зламі століть».