Головна Історія Костянтин Чесноков: «Не забувайте історії, живіть насиченим сьогоденням і впевнено крокуйте в...

Костянтин Чесноков: «Не забувайте історії, живіть насиченим сьогоденням і впевнено крокуйте в майбуття!»

4868

Шацькому лісовому коледжу – 50 років

В той історичний день, 13 червня 1963 року, директор Шацької середньої школи Костянтин Чесноков був на екзамені. Коли в аудиторію зайшов водій і передав наказ від вищого керівництва негайно прибути на нараду з участю міністра, педагог зрозумів, що відбувалося щось дуже важливе. Передчуття не підвело: біля приміщення колишнього райвиконкому, де нині пам’ятний знак у вигляді розгорнутої книги, стояли міністр лісового господарства Борис Лук’янов, начальник обласного управління Дмитро Телішевський, керівництво обласного і районного комітетів партії, а також Валентин Сулько, лісничий Ківерцівського лісництва. Те, про що йшла мова, зацікавило шачан. У маленькому селищі планувалося будівництво лісного технікуму – начебто місцева природа, особливо ліси, якнайкраще підходили під навчально-виробничу базу.

– Підтримуєте цю ідею? Допомагатимете в її реалізації? – допитувався міністр.

Всі, в тому числі Костянтин Чесноков, дали згоду, хоч і передчували, що легко не буде.

З того дня завирувала на території майбутнього навчального закладу робота, а з часом розгорнулося потужне будівництво. Під технікум віддали приміщення недобудованої районної бібліотеки, райвиконкому, школи, райвійськкомату, профілакторій Шацького відділення «Сільгосптехніки» та прилеглі до них території. На місці теперішнього гуртожитку №2 стояли приміщення районного суду, Ощадбанку, житловий будинок – все було знесене. З великими потугами, за відсутності найнеобхіднішого: підручників, меблів, квартир для працівників, проте з двома групами відважних студентів-ентузіастів розпочався перший навчальний рік. Викладання предметів здійснювали два штатні викладачі і вчителі Шацької середньої школи, що працювали за сумісництвом. Першим директором технікуму став Валентин Васильович Сулько, заслужений лісівник України.

Десятиліття розвитку і розбудови зробили навчальний заклад у Шацьку осередком освіти, культури, зразкового екологічного виховання студентів. Вражає сьогодні благоустроєна за всіма сучасними мірками матеріально-технічна база: 3 навчальні корпуси, 26 кабінетів і лабораторій, у тому числі 2 комп’ютерні класи, бібліотека з загальним книжковим фондом 34 тис. примірників, сучасний читальний зал, актовий зал, 2 гуртожитки, їдальня, спортзал, стадіон, спортмайданчик, теплиця, дендропарк з екзотичними рослинами, 3 музеї (у тому числі унікальний музей фауни, що нараховує понад 400 експонатів), 2 лісових розсадники, слюсарно-механічна майстерня та майстерня з ремонту машин і тракторів. Окрасою не лише коледжу, а й селища Шацьк стало будівництво й освячення на території закладу каплиці на честь святої великомучениці Тетяни – покровительки студентів. Сьогодні Шацький лісовий коледж ім. В.В. Сулька готує майстрів лісу, лісозаготівель, бухгалтерів, під час практики студенти здобувають професії лісоруба, робітника зеленого господарства, оператора комп’ютерного набору, таксидерміста (спеціаліста з виготовлення чучел тварин і птахів). Потужний багаж знань є благодатним підґрунтям для формування з випускників коледжу (а їх уже випущено в світ понад 6000) висококваліфікованих фахівців лісової галузі, що поширюють добру славу про навчальний заклад в Україні і за кордоном.

…Костянтин Петрович стояв біля пам’ятної розгорнутої книги і вкотре читав: «На цьому місці 13 червня 1963 року відбулася нарада з заснування технікуму…» Почесний житель селища пригадав, ніби це було вчора, а не 50 літ тому, з яким запалом усі підхопили ідею створення в Шацьку лісного технікуму; як гаряче обговорювали реалізацію нового проекту в неофіційній обстановці в будинку лісової пропаганди, що на острові озера Світязь; з якою гордістю через кілька років Костянтин Чесноков звітував перед міністром Лук’яновим про зроблену велику роботу. Костянтину Петровичу вже 89 років, і він єдиний з учасників історичної наради, хто дожив до піввікового ювілею лісового коледжу. Завжди цікавився навчально-виховним процесом, успіхами студентів, професійним зростанням викладачів, керівною діяльністю п’ятьох директорів: Валентина Сулька, Михайла Львовича, Миколи Моісеєнка, Михайла Шумського і теперішнього – Ігоря Жмурка.

Сьогодні вже пишуться нові сторінки успішної історії Шацького лісового коледжу з перемогами, здобутками, передовими освітянськими традиціями, всеукраїнським і міжнародним визнанням. Дружній колектив однодумців, яким є навчальний заклад, Костянтин Петрович вітає з золотим ювілеєм: «Не забувайте своєї історії, живіть насиченим сьогоденням, майте сили, бажання і мудрість, щоб у творчому взаєморозумінні впевнено крокувати в майбутнє».

Мирослава ЦЮП’ЯХ.