Головна Історія Шаччина – від Помаранчевої революції до економічної стабільності

Шаччина – від Помаранчевої революції до економічної стабільності

3661

2004-2008 роки

Головними подіями 2004 року в Шацькому районі стало при­значення 28 вересня начальником Шацького РВ УМВС Гринюка Григорія Семеновича, відкриття 31 липня супермакету «Наш край» по вулиці Шковороди в Шацьку. А ще у червні приступив до вико­нання обов’язків новий директор Шацького лісового коледжу ім. В.В.Сулька Ігор Жмурко.

В кінці року район жив бурхливими подіями Помаранчевої ре­волюції. Газета активно висвітлювала ці буремні події. Були ре­портажі з активістами, які їздили до Києва, висвітлювалися шацькі мітинги та студентські протести.

Наступний, 2005 рік, запам’ятався шачанам новими призна­ченнями. Так, у березні місяці директором Шацького національного природного парку став Володимир Найда, Леонід Кислюк був приз­начений головою Шацької райдержадміністрації, а Володимир За­харко – його першим заступником. 8 квітня заступником голови Шацької РДА з гуманітарних питань став Віктор Плейтух. Тижнем ра­ніше, 1 квітня, новий начальник з’явився в Шацькому райвідділі міліції – це Анатолій Оксентюк. У травні начальником «Будинко­управління» урочища Гряда на засіданні виконкому Шацької се­лищ­ної ради обрали Івана Коваля.

На початку літа, 16 червня, сталася історична подія в житті району – був освячений Свято-Духівський храм села Смоляри-Сві­тязькі. Під час освячення підприємець із Шацька Володимир Назарук, який зробив великий вклад у будівництво культової споруди, отримав з рук владики Симеона медаль «За церковні заслуги».

6 липня на посаду начальника Шацького РЕМ Любомльської філії ВАТ «Волиньобленерго» призначено Олександра Сорочука.

24 липня на виборах у Світязі обрали нового сільського голову, яким стала Наталія Борсук.

1 жовтня в Шацьку святкували ювілей Шацького дитсадка №1 – йому виповнилося 20 років.

А 6 жовтня – знову нове призначення: начальником відділу освіти і науки став Петро Омельчук.

1 листопада на сесії Шацької районної ради обрали нового голову представницького органу краю – ним стала Лариса Васейчук.

5 листопада в селі Пульмо встановили пам’ятник розстріляним євреям, яких у 1942 році разом з жителями села вбили нацисти.

Перед самим Новим роком, 30 грудня, відбулося урочисте відкриття клубу в селі Пулемець. Ще в 1998 році дах приміщення завалився, і аж через 7 років, завдяки місцевій, районній владі та активістам села вдалося відремонтувати клуб і відновити його роботу.

У 2006 році – знову нові призначення на керівні посади, будів­ництво та відкриття магазинів і соціальних об’єктів на території ра­йону, події духовного значення. 25 квітня головою Шацької ра­йонної ради стала Ольга Сахарук. Впродовж року в Шацьку від­крилися і запрацювали магазини «Діана», «Технобуд» (вул. Шко­вороди) та «Продукти» (вул. Природна).

14 червня парафіяни храму Різдва Пресвятої Богородиці смт Шацьк здійснили хресний хід, присвячений 20-й річниці Чорно­би­льської аварії, з іконою «Чорнобильський Спас» і чудотворною іконою святителя Миколая.

4 липня на березі озера Світязь відбувся 10-й, ювілейний, фес­тиваль української естрадної пісні «На хвилях Світязя».

1 листопада начальником Шацького районного відділу освіти і науки призначено Наталію Борсук, а 15 листопада до виконання обо­в’язків заступника голови Шацької райдержадміністрації прис­тупив Віктор Пех.

Довгожданою подією увінчався кінець року – в селі Мельники відкрили новий клуб.

2007 рік запам’ятався підкоренням нових вершин, у тому числі спор­тивних та суспільно-значущих. Негативним моментом цього року став руйнівної сили буревій, який наніс велику шкоду не лише Шацькому району, а й усій області.

7 лютого на сесії районної ради була затверджена символіка Шацького району.

12 квітня почесний грома­дянин Шацька Костянтин Чес­но­ков отри­мав орден «За му­ж­ність» ІІ ступеня.

В липні місяці колектив га­зети «Шацький край» здобув перемогу в обласній спартакіаді серед працівників засобів масової інформації Волині, продемонструвавши чудові результати у грі в волейбол, в ги­рьовому спорті, в бігу, дартсі, грі в шахи, шашки і навіть у рибо­ловлі. 29 липня команда Грабівської сільської ради стала пере­можцем відкритого чемпі­онату Шацького району з пляжного футболу.

Цього ж місяця районом пронісся небувалої сили буревій, який зрівняв з землею новобудову у Мельниках, пошкодив будівлі, по­розкривав дахи у населених пунктах, повалив дерева, зне­стру­­мив села, зруйнував 90-метровий пірс в урочищі Гряда. На­коїв лиха в санаторії «Лісова пісня» і на Гряді, паралізувавши на деякий час надання послуг відпочивальникам.

У жовтні настоятелем парафії святого Архістратига Михаїла УПЦ КП смт Шацьк призначили отця Юрія Пушкаря, який родом зі Львівщини.

8 листопада відбулося освячення храму святого Дмитра Со­лун­ського УПЦ КП села Самійличі.

3 грудня Шацький РВ УМВС очолив новий керівник – Віктор Цвид.

Середньомісячна зарплата штатних працівників Шацького району становила у 2007 році 724,52 грн., середній розмір пенсії – 568 грн.

Наступний, 2008, рік відзначився гарними ювілейними датами, кульмінацією в питанні розпаювання землі колишніх колгоспів (особливо голосно про себе за­являли пульмівчани (СВК «Про­мінь»), шачани і мельни­ків­­ці (СВК «Україна»)). Тривала добудова ЗОШ І-ІІІ ст. села Ростань. В Шацьку продовжувалися дискусії про доцільність перенесення селищного ринку на нове місце, утім, вже в серпні шачанам пред­ставили проект нового ринку, який розміщений у безпечному місці і на сьогодні успішно функціонує. Жителі Шацька вислов­лювали на сторінках газети занепокоєння ймовірним закриттям полого­вого відділення Шацької лікарні. Шаць­ких породіль згодом таки стали відправляти на пологи в Любомль, проте до цього новов­ведення в районі швидко звикли.

П’ять багатодітних матерів отримали звання «Мати-героїня».

8 лютого представили голову Шацького районного суду – нею стала Сушик Наталія В’ячеславівна.

В березні підприємці Кузьки з Шацька відкрили швейний цех у селі Пульмо.

7 травня в селі Затишшя відбулося відкриття капітально відре­монтованого клубу. А 18 травня вихованець відділення веслу­вання Шацької ДЮСШ Андрій Копитко (тренер Микола Романович) став чемпіоном України на чемпіонаті України з веслування на байдарках і каное в м. Ковель.

1 липня санаторій «Лісова пісня» став переможцем конкурсу «Кращі товари та послуги Волині», зокрема в номінації «Роботи та послуги, які виробляються або надаються у побутовій та ви­роб­ничій сферах».

Влітку відбулося святкування 40-річного ювілею пансіонату «Ша­­цькі озера». 5 липня на території цього пансіонату вперше про­вели національне туристично-мистецьке свято «Етноліто: Іва­на Ку­пала на Світязі».

26 серпня озеро Світязь, за результатами інтернет-голосу­ван­­ня та паралельного опитування експертів, стало найвизнач­нішою природною пам’яткою України, ввійшовши в 7 природних чудес України.

14 жовтня народний ансамбль «Молодички» Шацького МБК (керівник Ніна Вирович) відзначив своє 25-річчя.

В листопаді ЗОШ І-ІІ ст. с. Грабове відсвяткувала поважний ювілей – 80 років.

Середня зарплата штатних працівників Шацького району ста­новила в 2008 році 894,31 грн.

Мирослава ЦЮП’ЯХ