Головна Історія В обласному центрі Волині вшанували пам’ять В’ячеслава Чорновола

В обласному центрі Волині вшанували пам’ять В’ячеслава Чорновола

2247

24 грудня минає 86 років від дня народження відомого українського політика, державного діяча і журналіста В’ячеслава Чорновола. Напередодні у Луцьку вшанували пам’ять Героя України.

Зокрема, біля меморіальної дошки В’ячеславу Чорноволу відбулося покладання квітів та пам’ятне віче. Присутні згадали, яким був український політик та виконали державний гімн України.
Віддати шану видатному сину нашої держави прийшли директор департаменту культури, молоді та спорту ОДА Олександр Хвіщук, заступник голови облради Григорій Пустовіт, секретар міської ради Юрій Безпятко, громадськість та юні волиняни.
В’ячеслав Чорновіл (1937-1999) жив за принципом – «якщо не я, то хто ж?». За виняткову принциповість його спочатку виключили з аспірантури, а побачивши, що залякування не діє, судили за «антирадянську пропаганду». У радянських концтаборах він провів у загальній кількості 15 років. Відбував покарання в таборах суворого режиму та на засланні в Мордовії й Якутії.
Політик був ініціатором проголошення Декларації про державний суверенітет України 16 липня 1990 року та Акту проголошення Незалежності України 24 серпня 1991 року.
Разом із іншими видатними діячами започаткував в Україні національно-визвольний рух шістдесятників та дисидентів. Засновник та головний редактор підпільного українського часопису «Український вісник». Також він був ініціатором створення Української Гельсінської групи, одним із засновників Народного руху України. Загинув в автокатастрофі 25 березня 1999 року на Бориспільській трасі за нез’ясованих обставин. Похований він у Києві на Байковому кладовищі на центральній алеї.