Головна Історія У Шацьку відбувся мітинг з нагоди відзначення Дня визволення України від фашистських...

У Шацьку відбувся мітинг з нагоди відзначення Дня визволення України від фашистських загарбників

7564

Щорічно 28 жовтня відзначається День визволення України від німецько – фашистських загарбників. В цьому році ми святкуємо 75 річницю. Це свято встановлено в Україні згідно з Указом Президента від 20 жовтня 2009 року № 836/2009 «з метою всенародного відзначення визволення України від фашистських загарбників, вшанування героїчного подвигу і жертовності українського народу у Другій світовій війні».

В цей день традиційно вшановують пам’ять воїнів, які загинули в боях за визволення України, та населення, яке постраждало від дій фашистських окупантів.

Сьогодні,  28 жовтня 2019 року, з цієї нагоди біля обеліска Слави у селищі Шацьк відбувся мітинг-реквієм.

Участь у заході взяли представники районної влади та органів місцевого самоврядування, громадських організацій, ветерани війни, учасники АТО, представники Шацького районного військового комісаріату, працівники районних установ та організацій, відділів та структурних підрозділів райдержадміністрації.

Голова районної організації ветеранів війни, голова громадської ради при Шацькій райдержадміністрації Адам Дударчук розповів про ті історичні події, що відбулися в період Великої Вітчизняної війни 1941–1945 років,  саме на території України відбулися ключові битви за визволення Європи від фашизму.

 «Воєнні дії під час Другої світової війни відбувалися на території України протягом 40 місяців – із 22 червня 1941 року до кінця жовтня 1944 року. У 1941–1944 роках на українській землі були зосереджені головні сили вермахту – від 57,1 до 76,7% загальної кількості дивізій. 607 з них було розгромлено саме на території України.

У ході визволення України силами чотирьох Українських фронтів, які налічували понад 2,3 млн. воїнів, протягом січня 1943 року – жовтня 1944 року було проведено серію блискучих наступальних операцій.

Завершила визволення України Карпатська операція, що розпочалася 9 вересня 1944 року. 27 жовтня 1944 року було звільнено Ужгород, 28 жовтня радянські війська вийшли на сучасний кордон нашої Держави. За підрахунками істориків, у ході воєнних дій на території України загинуло близько трьох мільйонів радянських воїнів, понад два мільйони українців було вивезено для примусової праці до Німеччини під час окупації».

До присутніх зі словами привітань та вдячності ветеранам звернулися перший заступник голови Шацької райдержадміністрації Віктор Плейтух, голова Шацької районної ради Сергій Карпук та виконуюча обов’1зки голови Шацької селищної ради (ОТГ) Людмила Цевух.

«Ми віддаємо данину пам’яті усім воїнам, які загинули в боях за звільнення України, і мирним жителям, що постраждали від дій фашистських окупантів, чия боротьба, самовіддана праця та героїзм сприяли звільненню України від нацистів. У серці кожного з нас жива пам’ять про неоціненний внесок українців у спільну перемогу в цій жахливій війні. Тим, хто загинув і тим, хто вижив у пеклі 40-х ми зобов’язані всім, що маємо сьогодні. І ми завжди пам’ятатимемо всіх, хто ціною свого життя захищав і визволяв її в роки воєнного лихоліття» – зазначив перший заступник голови райдержадміністрації Віктор Плейтух.

Учасники мітингу хвилиною мовчання вшанували пам’ять полеглих в роки Другої світової війни та здійснили покладання квітів до підніжжя обеліска Слави.

Відділ організаційного забезпечення, внутрішньої політики та інформаційної діяльності апарату  райдержадміністрації.