Головна Історія Запалені лампадки та камінці: відбувся пам’ятний захід біля меморіалу жертвам Голокосту в...

Запалені лампадки та камінці: відбувся пам’ятний захід біля меморіалу жертвам Голокосту в селі П’ятидні

2887

10 вересня біля меморіалу жертвам Голокосту, що у селі П’ятидні, зібрались, аби вшанувати пам’ять 25 тисяч євреїв, які тут загинули від рук німецьких фашистів у часи Другої світової війни. У пам’ятних заходах, організованих місцевою єврейською спільнотою, узяв участь заступник міського голови Андрій Гудим.

Трагічна доля євреїв, які споконвіку мешкали у Володимирі та складали значну частину його населення, спіткала з приходом німецьких загарбників. У місті було створено два гетто, де тримали усіх мешканців Володимира та навколишніх сіл, які за національністю були євреями.
Більшість з них знайшли свою смерть у трьох братських могилах біля П’ятидень. Лише трьом сотням вдалось дивом врятуватись, нерідко з допомогою українців та поляків, які згодом отримали звання Праведників народів світу.
Під час пам’ятного заходу його учасники спільно помолились за упокій душ жертв тоталітарного режиму, після чого поклали до меморіалу квіти та запалили шість лампадок, що символізують 6 мільйонів безневинних жертв Голокосту.
Опісля процесія рушила до трьох братських могил, що знаходяться неподалік меморіалу. Біля кожної з них також були запалені лампадки, а до надгробних плит за єврейською традицією лягли камінці.