Головна Стисло 25 років – на сторожі законності та порядку

25 років – на сторожі законності та порядку

4795

26 березня поважний ювілей – 25-річчя з дня створення структури – відзначатимуть шацькі правоохоронці – теперішні та ті, хто багато років свого життя присвятили роботі у тоді ще Шацькому районному відділі МВС України.

1993 рік для Шацького району у зв’язку з відокремленням від Любомльського позначився створенням або відновленням роботи багатьох структур, однією з яких і став Шацький райвідділ міліції. З цієї нагоди привітати працівників Шацького відділення поліції прийшов перший керівник Шацького РВ УМВС (1993-1997 роки), голова районної організації ветеранів та пенсіонерів органів внутрішніх справ Микола Шевчук. Зустрівся ветеран з особовим складом відділення та його начальником Андрієм Семенюком, привітав їх з поважним ювілеєм та побажав міцного здоров’я, сил та натхнення для нелегкої роботи.

Як пригадує Микола Шевчук, відновленню відділу як окремої структури активно сприяв тодішній начальник обласного УМВС Володимир Бородчук. Допомагав віднайти приміщення, де б розташовувалися правоохоронці, колишній представник Президента в районі Володимир Найда. Зрештою, міліціонерів «поселили» в одному з приміщень Шацького лісового коледжу.

– На той час переді мною як керівником стояло нелегке завдання – в короткий термін укомплектувати усі відділи – по боротьбі з розкраданням соцмайна, слідства, карного розшуку, дільничних інспекторів. Віктор Карасюк, який на той час очолював Любомльський РВ УМВС, поділився з нами технікою та майном, – розповідає Микола Григорович. – Найважче було знайти кваліфікованих спеціалістів на посади (на той час дільничні інспектори, які обслуговували територію Шацького району, перевелися в Шацький райвідділ). Проте вирішили й цю проблему, і згодом райвідділ поповнили такі кваліфіковані кадри, як Сергій Боярчук, Володимир Оксентюк, Михайло Занюк, Анатолій Сидорук, Василь Голубок, Сергій Боярчук, Анатолій Оксентюк та інші.

Одним з найдосвідченіших працівників був Михайло Дударчук, колишній начальник ВДІМ. Йому довелося свою службу розпочинати ще на початку 60-х років, а загального трудового стажу чоловік має 37 років, з яких 34 роки – у правоохоронних органах. Його роботу у 80-х роках минулого століття високо оцінило керівництво країни: Михайлові Дударчуку було присвоєно звання заслуженого дільничного інспектора України (нагороду особисто вручала Валентина Шевченко, голова Президії Верховної ради УРСР).

До 1963 року (коли район було ліквідовано як адміністративно-територіальну одиницю та приєднано до Любомльського) райвідділ розташовувався одразу у трьох приміщеннях, що знаходилися по вул. Незалежності (за церквою). Транспорту як такого не було, тому на місця злочинів, на виклики та для виконання інших завдань здебільшого виїжджали … кіньми (їх у райвідділі було двоє), згодом – мотоциклами. А вже пізніше (при Любомльському районі) з’явилися й автомобілі, що дало можливість більш оперативно реагувати на виклики. В ті роки правоохоронцям доводилось виконувати чимало функцій, одна з яких – охорона кордонів, яку проводили разом з прикордонниками на трьох прикордонних постах Пулемець, Піща, Кошари. Стежити за порядком в населених пунктах допомагали численні громадські формування, вагомою була допомога добровільних дружин, що діяли в кожній сільській раді. Це, як кажуть колишні міліціонери, було дієвим механізмом профілактики злочинів.

Добавлялося усім роботи в літній період, коли на вихідні на Шацькі озера їхали переповненими автобусами працівники різних організацій області. А в кожному автобусі по декілька ящиків спиртних напоїв. Таких відпочивальників, як розповідають ветерани міліцейської служби, одразу при в’їзді в район вони зупиняли та відправляли відпочивати на Згоранське озеро, оскільки наші найбільші зони для відпочинку були переповнені людьми.

Майже 16 років правоохоронці тулилися у непристосованому приміщенні. Проте 16 грудня 2009 року райвідділ святкував новосілля у новому приміщенні, яке стало чи не найбільш зразковим серед відділків Волині та всієї України. На його відкриття особисто приїхав тодішній міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко.

За 25 років у міліціонерів змінилось чимало керівників. Зокрема, в різні роки райвідділ очолювали Микола Шевчук, Михайло Занюк, Анатолій Оксентюк, Григорій Гринюк, Володимир Домарецький, Віктор Цвид, Петро Влащук, Ярослав Москалюк, Андрій Деркач, Петро Пантік, В’ячеслав Моніч, Віталій Мархальчук. З 31 серпня 2017 року Шацьким відділенням поліції керує Андрій Семенюк.

У 2015 році стартувала реформа правоохоронних органів, відповідно до якої передбачалося не лише перейменувати «міліцію» в «поліцію», а й змінити їхні функції та структуру. Після реформування райвідділ отримав нову назву: Шацьке відділення поліції Любомльського відділу поліції ГУ Національної поліції у Волинській області, а працівники – колишні міліціонери – успішно пройшли переатестацію. Проте реформи – реформами, але основним завданням та пріоритетом в роботі правоохоронців так і залишається охорона громадського порядку, безпека громадян, робота з виявлення, попередження і основне – профілактика злочинів. Окрім того, 11 працівників поліції в свій час брали участь в АТО, серед яких – Андрій Семенюк, Ігор Демчук, Валентин Занюк, Сергій Савчук, Олександр Сидун, Олександр Карасюк, Віталій Омельчук, Анатолій Денисовець, Богдан Штандер, Леонід Костюк, Андрій Сидорук, а також пенсіонери органів внутрішніх справ Анатолій Оксентюк, Анатолій Водько та В’ячеслав Сацюк.

Зараз у відділенні поліції працює 35 поліцейських, з них троє дільничних офіцерів поліції. Мають у поліції сучасну техніку, транспорт, патрульні забезпечені відеореєстраторами та нагрудними камерами, що сприяє відкритості та прозорості їхніх дій під час патрулювання та виїздів на виклики.

Є у правоохоронців своя ветеранська організація, яку очолює Микола Шевчук, а чи не найдовше – 14 років – інтереси пенсіонерів та ветеранів органів внутрішніх справ представляв Михайло Дударчук. На даний час організація нараховує 58 ветеранів органів внутрішніх справ. Тепер вони, хоч і знаходяться на заслуженому відпочинку, але готові зі своїми молодшими колегами щоразу ділитись досвідом роботи.

А з нагоди святкової події Микола Шевчук та Андрій Семенюк бажають працівникам поліції та ветеранам служби з честю нести нелегкий тягар служби, не пасувати перед труднощами, в родинах – благополуччя і добробуту.

Віта ШЕПЕЛЯ