Головна Інтерв'ю Руслана ДИБЕЛЬ: «Хочемо кардинально змінити санаторій і перейти від «совка» до європейських...

Руслана ДИБЕЛЬ: «Хочемо кардинально змінити санаторій і перейти від «совка» до європейських стандартів»

15457

8 лютого цього року депутати Волинської обласної ради затвердили кандидатуру Руслани Дибель на посаду директора комунального підприємства «Волинський обласний санаторій «Лісова пісня». До цього Руслана Євгенівна понад рік виконувала обов’язки директора, ще раніше довгий період працювала заступником директора здравниці. Досвідчений медик, якому в 2016 році Президент Петро Порошенко присвоїв звання «Заслужений лікар України», відтепер має можливість проявити себе як господарник і почати писати нову історію «Лісової пісні». Про сьогодення санаторію, перспективу розвитку та плани на майбутнє розмовляю з новопризначеною директоркою Русланою ДИБЕЛЬ.

– Руслано Євгенівно, з яким настроєм приступили до керівництва потужним санаторним закладом, відомим на Волині і далеко за його межами?
– Ще працюючи заступником директора, я опікувалася не лише лікувальною базою санаторію, а й сферою культури, проживанням і харчуванням пацієнтів тощо. За майже 30 років роботи здравниця стала для мене другим домом, я знаю, чим вона живе, про всі її досягнення і проблеми, про близьку і далеку перспективи. А ще я маю можливість працювати в команді однодумців – висококваліфікованих і досвідчених медиків, відповідальних працівників обслуговуючого персоналу. Кожен з них професійно виконує свою роботу, і всі ми разом намагаємося йти в ногу з часом, задовольняти потреби наших пацієнтів і формувати позитивний імідж здравниці.

– В чому, на Вашу думку, особливість «Лісової пісні»? Що вирізняє санаторій з-поміж інших таких закладів?
– Наша оздоровниця має вищу кваліфікаційну категорію, вона одна з небагатьох в Україні, що вже протягом трьох років сертифікована європейськими стандартами ISO. Наші пацієнти кажуть, що у закладі дуже гарне ставлення обслуговуючого персоналу до відпочиваючих.

Доброта, щирість, швидка реакція на зауваження та залізний принцип: пацієнт завжди правий, поряд з наданням кваліфікованої медичної допомоги дають надзвичайно хороші результати в лікуванні як фізичної, так і психологічної недуги. А ще тут екологічно чиста зона, відсутність промисловості, неповторна природа, яка одним своїм виглядом лікує: багате на срібло і гліцерин озеро Пісочне, соснові ліси, цілющі трави. У санаторії багато років вивчаються і досить ефективно застосовуються на практиці секрети народної медицини, зокрема фітотерапія. Ми самі вирощуємо, а також збираємо в наших лісах лікувальні трави, накопичуємо рецепти від діда-прадіда, випробовуємо їх та пропонуємо пацієнтам. Ефект від фіточаїв з додаванням цілющого меду, фітоаплікацій, фітоінгаляцій, фітованн – надзвичайний. Наші постійні клієнти знають, що запарена трава, вміщена в лляні мішки і прикладена до хворого суглоба, шлунка чи жовчного міхура, – це процедура номер один.

– Які ще методи лікування застосовують у санаторії?
– Це грязелікування. Цілющі властивості шацьких торф’яних грязей доведені Одеським інститутом курортології. Загалом лікувальна база санаторію є досить потужною. Ми надаємо послуги хворим з серцево-судинними захворюваннями, хворобами органів дихання, травлення, а також нервової системи, суглобів, шкіри (псоріаз). У «Лісовій пісні» діють чотири реабілітаційні відділення: післяінфарктне, післяінсультне, посттравматологічне та реабілітація учасників АТО. Останнє відділення функціонує всього рік, проте за цей час ми досконало вивчили цей напрямок, налагодили зв’язки і співпрацю з досвідченими фахівцями, психологами. Бійцям у нас подобається, бо мають можливість не лише підлікувати фізичні рани, а й оздоровитися духовно, зміцніти психологічно.

– Які ще пільгові категорії можуть пройти лікування та оздоровлення в санаторії?
– Право на безкоштовні путівки в реабілітаційні відділення мають всі працівники, що платять внески до ФСС України та потребують реабілітаційного лікування після інфаркту, інсульту, травм та захворювань суглобів, учасники АТО. У нас мають можливість оздоровитися ліквідатори аварії на ЧАЕС, інваліди та громадяни, які отримали виробничі травми. До нас їдуть люди як по соціальних, так і по комерційних путівках. Для останніх ми зараз встановили доступну ціну – 480 грн. на добу за одну особу. В таку пору, як зараз, коли немає великого напливу, ми надаємо всім відвідувачам безкоштовні процедури, проживання у номерах підвищеної комфортності, харчування в ресторані. Для жителів Шацького району за помірну плату надаємо послуги лабораторії, ЕКГ, УЗД серця, суглобів, щитовидної залози, органів малого тазу, простати, сечового міхура, комплексу шлунково-кишкового тракту (печінка, селезінка, підшлункова залоза, жовчний міхур), під час вагітності є також можливість пройти санаторне лікування або окремі процедури.

– Що в санаторії робиться для того, щоб привабити сюди більше відвідувачів і зробити оздоровлення та відпочинок цілорічним?
– Хочеться кардинально змінити і вигляд здравниці, і обслуговування, і харчування, і відпочинок. Точніше, перейти від «совка» до європейських стандартів. Проте це питання часу і дуже великого фінансового ресурсу. Поки що ми робимо те, що в наших силах: завершуємо капітальний ремонт відділу маркетингу, ремонтуємо проблемний 5-й поверх терапевтичного корпусу, косметичний ремонт неврологічного та лікувального корпусів. За кошти обласної ради ми зробили промивку та ремонт системи опалення, плануємо роботи з реконструкції всієї теплотраси та котельні. Маємо написані проекти переобладнання території санаторію, пляжу, будівництва спортивного комплексу, зокрема басейну. На жаль, наш проект будівництва басейну вже два рази отримав відмову у фінансуванні з державного фонду регіонального розвитку. Більшу увагу будемо звертати на харчування в санаторії, а саме хочемо запровадити так звані шведські столи, аби людина могла вибрати собі їжу відповідно до вподобань. Також хочемо покращити інфраструктуру дозвілля, побудувати сауну, облаштувати більярд, боулінг – на мою думку, це зробить різноманітним і цікавим відпочинок та привабить у «Лісову пісню» більше людей.

– На території санаторію «відкоркували» свердловину з мінеральною водою, яка має високий ступінь мінералізації та хороші лікувальні властивості. Коли відвідувачам здравниці запропонують випробувати ще один ефективний метод санаторного лікування – з допомогою цілющої водички?
– Про мінеральну воду санаторію сьогодні говорять виключно в рамках нового проекту, впровадження якого лобіює районна та обласна влада – «Курорт Шацьк». Проте з певних причин його фінансування на сьогодні призупинено. Утім, санаторій продовжує роботи в цьому напрямку: ми постійно прокачуємо воду зі свердловини, маємо вже перші результати бальнеологічних досліджень, очікуємо на результати досліджень на мишах, виконуємо всі рекомендації наших давніх партнерів – Одеського інституту курортології. Важливим кроком має стати отримання ліцензії на видобування мінеральної води, на проплату якої санаторій готовий віднайти кошти. Сподіваюся, що протягом 2 років у санаторії побудується бювет з мінеральною водою, яка буде доступною не лише для відвідувачів «Лісової пісні», а й для всіх жителів Шацького району.

– Яким Ви бачите санаторій через 5-10 років?
– Однозначно як здравницю, що славиться своєю лікувальною мінеральною водою. З комфортними і теплими корпусами, потужною лікувально-діагностичною базою з використанням новітніх можливостей медицини, сучасною територією, облаштованим пляжем, розвиненою інфраструктурою послуг і дозвілля. Словом, це має бути повністю новий рівень сучасного конкурентоспроможного закладу, наближеного до європейських стандартів.

– Успіхів Вам і процвітання санаторію! Дякую за розмову.

Мирослава ЦЮП’ЯХ