Головна Коротко Без гарячої води може залишитись частина львів’ян

Без гарячої води може залишитись частина львів’ян

2351

Сьогодні, 12 квітня, на «Львівтеплоенерго» обмежили постачання газу до мінімального рівня. Відтак гарячою водою забезпечити усіх споживачів підприємство не зможе. Однак сталося це не з вини тепловиків, а лише тому, що у НАК «Нафтогаз» вчасно не підписали необхідних документів. Потерпатимуть натомість звичайні мешканці.

Обмежити подачу газу на ТЕЦ-1 прийшли представники «Львівгазу». Надходження палива зменшили до технологічного мінімуму, а мережу опломбували.

«Тобто в роботі залишаються два котли. Теплоносій буде подаватися до лікарень, дитячих садків, навчальних закладів. Для мешканців це означатиме, що гарячої води не буде», ― пояснив начальник дільниці газопостачання міських установ ПАТ «Львівгаз» Ігор Соколовський.

Причиною ж усьому ― проста формальність. На газопостачання «Львівтеплоенерго» мало угоду із НАК «Нафтогаз» до кінця березня. Документи на її продовження подали ще в середині минулого місяця, але відповіді з Києва дотепер немає. А без угоди газу не буде.

«Досі дана угода з невідомих для нас причин не підписана і відповідно в нас немає ліміту газу на квітень місяць», ― відзначила речник ЛМКП «Львівтеплоенерго» Ганна Пищула.

Аби подати гарячу воду усім своїм споживачам, ТЕЦ 1 щогодини використовує сім тисяч кубометрів газу.

«Зараз об’єм газу зменшився в рази і на даний момент є 2800 кубів газу. Частина мешканців, можливо, не отримає гарячого водопостачання через те, що ми будемо неспроможні з цією подачею газу», – додав начальник ТЕЦ-1 Михайло Петельський.

Однак теплоенерго, крім непродовженої угоди, має ще один клопіт ― 34 млн боргу перед «Львівгазом».

«Справа в тому, що коли до нас надходять кошти від мешканців за оплату теплопостачання ― є розподільчий рахунок. Тобто кошти автоматично ідуть газовикам. Натомість в січні місяці у НАК Нафтогазі не була узгоджена ця процедура і частина цих коштів, яка мала іти у «Львівгаз», вона вся автоматично пішла на рахунки НАК Нафтогазу. Тобто «Львівгаз» не отримав жодних коштів і це спричинило те, що виникла заборгованість», ― зазначила Ганна Пищула.

Порозумітися із газовиками «Львівтеплоенерго» сподівається найближчими днями.