Головна Наради, сесії Незрячі обговорили проблемні питання і насолодилися творчістю землячки

Незрячі обговорили проблемні питання і насолодилися творчістю землячки

2729

Минулого тижня незрячі Ша­цького району взяли участь у зборах, які організував і про­вів Ігор Мороз, голова прав­ління організації Українського товариства сліпих Любом­ль­ського і Шацького районів. Лю­дей із вадами зору прибуло небагато, всього ж у районі про­живає 21 інвалід цієї категорії. Секретар організації Алла Гу­рняк коротко ознайомила при­сутніх з результатами звіт­но-виборчої конференції, яка не­щодавно відбулася в м. Лю­бомль, представивши голову, яким знову став Ігор Мороз, новий склад правління та трьох робочих комісій, дві з яких очолили жителі Шацького району Костянтин Чесноков та Микола Дрозд. Місцеві члени УТОС беруть активну участь у культурному житті краю. Так, незряча з Любомльського району Лідія Конашук стала учасницею обласного читацького конкурсу. Зараз триває пошук талантів на участь у вокальному конкурсі. Людей з вадами зору чекають у Боярському будинку відпочинку Київської області. Відпочинок там безкоштовний, варто лише подати заяву і необхідні довідки.

Ігор Мороз подякував Шацькій районній раді за виділені 2 000 грн. на матеріальну допомогу для інвалідів зору, любомльські незрячі у цьому плані є більш обділеними. Загалом же, з його слів, організація УТОС є бідною, матеріальна допомога для людей з вадами зору – незначною. Перед присутніми виступив Володимир Голядинець, директор Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Шацького району, який повідомив про те, що при центрі створюється нове відділення організації грошової та матеріальної допомоги найменш за­хищеним верствам населення, до яких входять і незрячі. Для таких людей діятиме пункт видачі речей, які були в користуванні, зокрема одягу, взуття і навіть посуду, електротоварів, меблів. Пра­цю­ватиме бригада, яка різатиме дрова, коситиме подвір’я тощо. А з часом надаватиме послуги і пе­рукар. Перед незрячими виступили також Наталія Балик, головний спеціаліст управління Пенсійного фонду в Шацькому районі, та Наталія Голядинець, начальник відділу соціальних виплат управління соціального захисту населення Шацької РДА.

Проблеми, вирішення яких трохи полегшило б життя людей з вадами зору, озвучив Костянтин Чесноков. В його виступі йшлося про важливість створення місцевого радіомовлення, облаш­ту­вання зупинки на вимогу на трасі біля нового селищного кладовища, вчасного поновлення пішо­хідних переходів у центрі Шацька. Також Костянтин Петрович наголосив, що має намір звернутися від імені членів УТОС Шацького району до священиків Шацького благочиння з проханням надавати незрячим допомогу продуктами харчування до великих релігійних свят. Ігор Мороз відзначив, що в Любомлі така традиція вже діє.

Збори завершилися гарним ліричним відступом, який подарував незрячим хвилини приємного відпочинку і допоміг відволіктися від проблем. Присутня на заході член правління організації УТОС Лариса Хацер, жителька Любомльського району,  зачарувала всіх власними віршами про нелегку долю тих, хто не бачить, про стосунки матерів і дітей. Одну зі своїх поезій вона присвятила Костянтину Чеснокову – почесному громадянину селища Шацьк, педагогу з великим досвідом, активному громадському діячеві, до авторитетної думки якого прислухаються покоління шачан.

Мирослава ЦЮП’ЯХ.