Головна Стисло Чим переймаються жителі Піщанської сільської ради?

Чим переймаються жителі Піщанської сільської ради?

4304

8 листопада голова Шацької районної ради Сергій Карпук побував на виїзному прийомі у селах Піщанської сільської ради, в якому також взяли участь сільський голова Олександр Бакун, радник голови районної ради Святослав Богдан, заступник начальника Шацького бюро правової допомоги Мирослава Карпук.

Чи не найбільш активними були, як завжди, жителі села Затишшя. У них вкотре виникло питання про те, чи скоро буде обіцяний шкільний автобус. Адже виходить, що школу в селі закрили, а автобус, який обіцяли привезти ще до 1 вересня, так і не дали. На це Сергій Карпук повідомив, що областю уже проведений тендер на закупівлю 37 автобусів вартістю 1 млн. 520 тис. грн. кожен. П’ять автобусів уже прийшло, але вони дісталися іншим районам. Керівництво Шацького району постійно піднімає питання шкільних автобусів в області, тож сподіваються, що район таки матиме обіцяний шкільний транспорт до 1 грудня. Принаймні, таку дату озвучують в області. Окрім того, батьки дітей молодших класів, яких довозять на навчання у школу с. Мельники, просили визначити супроводжуючого для їхніх дітей, а також допомогти вирішити проблему із поверненням дітей зі школи с. Піща в більш ранній час.

Ще одне проблемне питання, з яким постійно стикаються жителі села – стан дороги до населеного пункту. Проте скаржаться тепер водії й на якість щойно відремонтованої ділянки дороги сполученням Шацьк-Гаївка, де вже не в одного авто були розбиті чи пошкоджені вікна дрібним камінням. Коментуючи цю ситуацію, голова районної ради зазначив, що рішення про ремонт асфальтованої дороги, яка, до речі, була не в найгіршому стані, приймалося в області без погодження з керівництвом району. Але частка співфінансування ремонту є і з районного бюджету. Власник фірми, яка виконувала ремонтні роботи, надав гарантійний лист, що навесні-влітку за сприятливих погодних умов доведуть дорогу до нормального стану за власний кошт. Стосовно дороги протяжністю до 1 км, що веде від траси до села та яка найбільше страждає від багатотонних лісовозів, то люди просять хоча б засипати проблемні ділянки щебенем. Сергій Карпук пообіцяв направити запит на сесії районної ради до служби автомобільних доріг, оскільки відремонтувати дорогу власними силами район не зможе.

Занепокоєні жителі села тим, скільки лісу вирубується на їхній території, а натомість від цього сільська рада має лише 12 тис. грн. лісового збору. «Цього тижня на оперативній нараді звітував Андрій Самолюк, в.о. директора ДП «Шацьке УДЛГ». Норми вирубок лісовим господарствам доводять з області, вони ж лише виконують завдання. Єдине, на що ми можемо вплинути – це обстежити комісією районної ради, чи усі працівники, які зайняті на роботах, мають офіційні трудові договори», – зазначив Сергій Карпук.

Просили люди допомогти в очищенні прибережної смуги та водного плеса озера від очерету, де могли б облаштувати пляж. Вони також гарантують свою активну участь у цих роботах, тож голова районної ради пообіцяв обговорити це питання із керівництвом Шацького національного природного парку.
Жителі села Кам’янка, переважно жінки похилого віку, просили роз’яснити ситуацію із виплатою субсидій, на що Сергій Вікторович повідомив, що, за інформацією начальника управління соціального захисту населення Шацької РДА, субсидії людям, які подавали документи, уже нараховані, чекають лише на кошти із державного бюджету. За потреби спеціалісти соціального захисту жителям віддалених сіл будуть уточнювати інформацію в телефонному режимі. Скаржилися люди і на високі розцінки за проведення процедури приватизації житла, запитували про можливість пільгового проїзду в транспорті, просили допомогти зрізати старі дерева на кладовищі. Серед досі невирішених проблем населеного пункту – незадовільний стан дороги та мала напруга в старому трансформаторі. Стосовно останнього, то сільський голова повідомив, що останнім часом електрики зробили заміну деяких старих електроопор, але це проблему не вирішило. Тож Сергій Карпук сказав, що від районної ради направлять звернення до місцевого РЕМу з проханням включити заміну ліній електропередач у графік робіт на наступний рік. Стосовно пільгового проїзду, то тепер держава не компенсовує кошти перевізникам за перевезення пільговиків, скинувши цю ношу на органи місцевого самоврядування. А до зрізування дерев на кладовищі до співфінансування може долучитися благодійний фонд «Тільки разом», для чого потрібне звернення громади.

Село Острів’я живе своїм звичним життям. У сільській бібліотеці бібліотекар Василь Прилепа озвучив найбільш актуальні проблеми населеного пункту: люди хочуть встановити контейнери для роздільного збору сміття (подібні чоловік бачив у Шацьку), вони готові навіть компенсовувати кошти за пальне. Також просять допомогти в передачі колишнього приміщення льодовні, яке планують використовувати для потреб церковної громади. Спільно обговорювали й питання розробки генплану села, розширивши його межі, оскільки село може бути перспективним у плані розвитку туризму.
Непокоїли людей питання медицини. Представники старшого покоління запитували, чи буде діяти аптека у с. Піща. На це сільський голова повідомив, що вже вирішено питання із приміщенням, знайшли і працівника, котрий має пройти навчання. Турбувало жителів сіл Острів’я та Піща те, чи буде автомобіль швидкої допомоги для їхнього лікаря, якій взимку важко виїжджати скутером на виклики хворих. У селі Піща, Сергій Карпук побував у сільській амбулаторії, запитавши у медичних працівників про основні проблеми. Так, медикам потрібен автомобіль для виїздів на виклики, також потребує капітального ремонту приміщення, де з однієї сторони підлога руйнується грибком, старі двері погано зачиняються, у деяких приміщеннях – холодно. Почувши про проблеми, голова районної ради пообіцяв шукати шляхи для їх вирішення.

Питаннями школи переймалася жителька с. Піща Поліна Сукач. Вона запитувала, чи будуть все ж таки внутрішні туалети для дітей молодших класів, яким доводиться бігати до вбиральні, за словами жінки, до 300 метрів. Лише нещодавно в селі дізналися, що кошти на облаштування внутрішніх вбиралень були виділені. Сергій Карпук підтвердив, що кошти в сумі 150 тис. грн. з обласного бюджету й справді були передбачені на встановлення внутрішніх туалетів у школі села, але ні відділом освіти, ні дирекцією школи не було запропоновано жодного варіанту (місця), де б їх можна було облаштувати (одне з приміщень – аварійне, інше – не відповідає санітарним нормам). Натомість жінка переконана, що якби батьки знали про ситуацію, то обов’язково знайшли б вихід, і кошти не доводилось би повертати або в обласний бюджет чи перекидати на іншу школу.
Наостанок, завершуючи прийом громадян у кожному населеному пункті, голова районної ради наголосив на тому, що якщо у людей виникають проблеми – не обов’язково чекати наступного виїзного прийому, а звертатися до нього чи працівників районної ради.
Також Мирослава Карпук, заступник начальника Шацького бюро правової допомоги, розповіла про види допомог, які надають спеціалісти установи, та просила також звертатися за потреби.

Віта ШЕПЕЛЯ.