Головна Стисло Футбольний турнір в честь Адальберта Корпоная

Футбольний турнір в честь Адальберта Корпоная

5853

21 липня у Світязь з’їхалися футболісти-пляжники, щоб вшанувати пам’ять відомого українського футболіста Адальберта Корпоная, який 23 квіт­ня 2017 року перед­час­но пішов з життя. Ще в пам’яті шацьких вбо­лі­вальників футболу його вагомий внесок в но­вітню історію цього популярного виду спор­ту Шацького району. Не так швидко будуть пе­ре­вершені його здо­бут­ки за останні 15 років з ФК «Світязь». Чого вар­те чемпіонство 2002 року шачан у першості області на чолі з Ада­льбертом Корпонаєм. Ще блискавичніші пере­моги «Світязя» у 2010 році: спочатку – перше місце у чемпіонаті обла­сті з пляжного футболу, згодом – перше місце у чемпіонаті області (пер­ша ліга), а згодом – фе­єрична перемога у Куб­ку області. А фінал того турніру взагалі увійшов в історію волинського футболу, де шачани бу­к­вально розтрощили луцький «Вотранс» з рахунком 5:1. І це на центральній арені області – стадіоні «Авангард». Були перемоги на чолі з Корпонаєм юнацького складу «Світязя» в обласній першості та звитяга СК «Світязь» у чемпіонаті Брестської області з футзалу. Протоптану дорогу Адальбертом Корпонаєм у цьому міжнародному турнірі продовжує своїми гучними перемогами пра­вонаступник «Світязя» «Шанс-Авто» з Ковеля.

І ось соратники та друзі Адальберта Тіберійовича, а це Во­лодимир Найда, президент федерації футболу Шацького району, Ярослав Гич, президент ФК «Світязь» у 2002-2003 роках, голова Шацької РДА Василь Голядинець, колишній очільник спортивного відомства району Сергій Стаднік та обласна федерація футболу Волині вирішили започаткувати турнір в його честь. А допоміг реалізувати їхню ідею підприємець Петро Нестерук, облаш­ту­вав­ши пляжний стадіон та зро­бивши все, щоб змагання пройшли на ви­сокому рівні.

Урочисто відкрили турнір «Ку­бок Світязя» 2017 року Василь Голя­динець, Василь Коханов­сь­кий, заступник голови федерації футболу Волині, Володимир Най­да, а також донька Адальберта Кор­поная – Оксана.

Приїхало 15 команд. Мало бути взагалі 16, але щось не склалося у футболістів зі Старого Чорто­рий­ська (Маневицький район). Ко­ман­ди були розбиті на три підгрупи по п’ять команд. Груповий турнір три­вав два дні – у п’ятницю та суботу (21-22 липня). Його ре­зультати та­кі: (Група «А») ФК «Камінь-Каширський» – ФК «Полапи» (Любом­льський район) – 3:3 (1:0 – по пенальті), ФК «Здолбунів» (Рівненська область) – «Бренд-Груп» (Луцьк) – 1:1 (0:1 – по пенальті), «Во­линьагротех» – ФК «Камінь-Каширський» – 2:3, ФК «Полапи» – ФК «Здолбунів» – 3:6, «Бренд-Груп» – Волиньагротех» – 0:3, ФК «Ка­мінь-Каширський» – ФК «Здолбунів» – 2:1, ФК «Полапи» – «Бренд-Груп» – 6:5, «Волиньагротех» – ФК «Здолбунів» – 4:0, ФК «Камінь-Каширський» – «Бренд-Груп» – 2:2 (0:1 – по пенальті), «Во­линь­агротех» – ФК «Полапи» – 8:4; (група «Б») «Динамо» (Луцьк) – ФК «Патріот» (Піща, Шацький район) – 3:2, «Прип’ять» (Любешів) – «Сантехбуд» (Ковель) – 3:5, «Колос» (Ківерці) – «Динамо» – 2:5, «При­п’ять» – ФК «Патріот» – 3:5, «Сантехбуд» – «Колос» – 5:2, «Динамо» – «Прип’ять» – 4:3, ФК «Патріот» – «Сантехбуд» – 2:4, «Колос» – «Прип’ять» – 3:4, «Динамо» – «Сантехбуд» – 3:8, «Колос» – ФК «Патріот» – 4:4 (0:1 – по пенальті); (група «В») «Нестер-Хаус» (Світязь) – «Вотранс» (Луцьк) – 5:3, «Ковель-Сільмаш» – «Апер­кот» (Ковель) – 2:9, «Ласка» (Боратин) – «Нестер-Хаус» – 1:6, «Вотранс» – «Ковель-Сільмаш» – 3:3 (1:0 – по пенальті), «Нес­тер-Хаус» – «Ковель-Сільмаш» – 7:6, «Вотранс» – «Аперкот» – 1:5, «Ласка» – «Ковель-Сільмаш» – 2:2 (1:0 – по пенальті), «Нес­тер-Хаус» – «Аперкот» – 1:5, «Ласка» – «Вотранс» – 1:6.

У неділю (23 липня) настала стадія плей-оф. До чвертьфіналу вийшли команди, які зайняли у своїх підгрупах перших два місця, і дві кращих, що посіли третю сходинку. Таким чином на цій стадії ФК «Камінь-Каширський» переміг любешівську «Прип’ять» з ра­хунком 4:2, «Вотранс» поступився «Сантехбуду» 2:6, лише серія після­матчевих пенальті змогла схи­лити пе­ревагу «Апе­р­кота» над «Волинь­агро­техом» (осно­в­ний час – 1:1), а «Нес­­­тер-Хаус» без про­б­лем розібрався з луць­ким «Динамо» – 6:1.

Зовсім два різ­них за сюжетом гри півфінальні поє­ди­н­ки змогли побачи­ти численні вболі­ва­ль­ники, які роз­та­­шувалися біля пляжного стадіону. Якщо «Нестер-Хаус» «не побачив» пе­ред собою камінь-каширців (ре­зуль­тат гри – 8:1), то «Аперкот» та «Сан­тех­буд» розіграли між собою справжній футбольний трилер. Виг­раючи по ходу поєдинку з рахунком 5:0, «Аперкот» дав супернику відігратися – 5:5. І все ж «боксери» до­тиснули опонента, забивши під завісу поєдинку вирішальний м’яч.

Проведення ж фінального поєдинку стало під загрозою. Ко­ве­льський «Аперкот» навідріз відмовився виходити на вирішальний поєдинок без своїх лідерів, які за регламентом мали його про­пустити через перебір жовтих карток. Точка кипіння досягла свого апогею, коли судді вийшовши на поле, констатували технічну перемогу «Нестер-Хауса». Організатори змагань почали готу­ва­тися до церемонії нагородження та закриття футбольного дійства. Але перемовини двох сторін знову продовжилися, в результаті яких «шантажисти» досягли свого – і футболісти «Нестер-Хауса», і організатори турніру в пам’ять про Адальберта Корпоная (не за­кінчу­вати ж перший його турнір без фі­налу), дали «добро» на при­сут­ні­сть у фіналі футболістів-по­руш­ників. Його результат – 4:2 на ко­ристь «Аперкота».

Підсумовуючи перший турнір пам’яті Адальберта Корпоная, мо­ж­на констатувати, що він пройшов на високому організаційному рівні. Перехідний кубок, золоті медалі та чек на 5 000 грн. отримали футбо­лісти «Аперкоту», срібні медалі та 3 000 грн. – «Нестер-Хауса», а ка­мінь-каширці задовольнилися «бро­н­зою» (виграли у матчі за третє місце «Сантехбуд» – 3:2) та 2 000 грн. Були відзначені гравці і в окремих номінаціях. Від Федерації футболу Шацького району призи отримали кращий воротар тур­ніру Михайло Ягодинець («Нестер-Хаус»), кращий гравець Іван Гун­­чик (ФК «Камінь-Каширський») та кращий бомбардир Олександр Ліщук («Сантехбуд»). Федерація футболу Волині нагородила за попу­ляри­зацію пляжного футболу Володимира Найду, Ярослава Гича та Петра Нес­терука, кращого суддю Василя Герасимківа, за волю до перемоги – команду «Сантехбуд», за чесну гру – «Нестер-Хаус».

За яскраве, динамічне і незабутнє свято футболу подякували учасникам, спонсорам і вболівальникам Ярослав Гич та Петро Нестерук.

Віктор ГРИЦЮК