Головна Стисло Ідеї, привезені з Німеччини

Ідеї, привезені з Німеччини

4415

Протягом трьох днів – 18-20 вересня – голова Шацької селищної ради Сергій Віннічук разом із проектним менеджером Андрієм Сичуком побував у німецькому місті Кельн на семінарі голів територіальних громад та голів муніципалітетів з різних країн світу під назвою «Механізми фінансування муніципальних санітарно-гігієнічних послуг – забезпечення стабільності надання послуг та місцевої інфраструктури».

Шацька селищна рада стала однією з чотирьох громад України, які були відібрані для участі у заході. Так, окрім представників Шацької ОТГ, з України в Німеччині вчилися та переймали досвід голови територіальних громад з Чернігівської, Дніпропетровської та Запорізької областей. Разом із українцями участь у заході брали представники громад та мери міст-мільйонників з Китаю, Німеччини, Бразилії, Палестини, Марокко, Боснії та Герцеговини.

Усі учасники, як розповідає Сергій Віннічук, були розділені на чотири групи. Шачани працювали в групі під назвою «Фінансування інфраструктури управління каналізаційними відходами». Окрім того, участь у зустрічах брали керівники великих сміттєпереробних заводів та компаній, котрі займаються переробкою каналізаційних відходів, науковці-екологи, представники фондів, котрі надають гранти.

В рамках зустрічі Сергій Віннічук виступив з доповіддю, в якій розповів про реалізацію проекту з каналізування в Шацьку, запровадження роздільного сміття. А для керівників громад стала корисною інформація про те, в яких проектах можна брати участь, як їх писати, у якій сфері. Як зазначив Сергій Миколайович, для українських громад ця співпраця може бути надзвичайно вигідною, оскільки, за умовами проектів, один з його учасників має бути представником країн Євросоюзу, а інший – ні.
Побували на заводах з переробки сміття, які знаходяться поблизу Кельна, на заводі з сортування та переробки побутової техніки та меблів. «Для нас це щось нове, бо ми завжди звикли викидати зіпсовану побутову техніку на смітник разом з іншим непотребом. Там такого немає», – розповідає голова Шацької селищної ради.

Пізнавальною була екскурсія на сміттєспалювальний завод, на який привозять рештки сміття після сортувального заводу. «Сміття спалюють, а за рахунок цього отримують тепло та енергію і забезпечують місто гарячою водою та електроенергією. Залишок енергії навіть продають місту. Побували й на очисних спорудах, де використовують не тільки аеробний спосіб очистки води (той же, що і на очисних в Шацьку), а й закритий спосіб. Очищену воду спускають у річку, це є безпечно для навколишнього середовища. А відходи переробляють та використовують як біодобрива. В цьому плані європейські міста пішли дуже далеко», – говорить мій співрозмовник.

Цей захід став гарною нагодою для залучення партнерів до співпраці з Шацькою селищною радою, зокрема, німецьких, ознайомлення з кращими практиками у сфері фінансування та утримання інфраструктури зі збору та переробки відходів. Результатом такої поїздки, як зазначив Сергій Віннічук, має стати написання проектів, які будуть реалізовуватись за кошти Євросоюзу.

 

Віта ШЕПЕЛЯ