Головна Стисло Коли ж шацьке кладовище таки очистять від дерев?

Коли ж шацьке кладовище таки очистять від дерев?

3920

Минув рік від того часу, як Марія Ковальчук звернулася до ре­дак­ції з проханням висвітлити на шпальтах газети проблему зрізування дерев на старому кладовищі Шацька. Зверталася тоді жінка і до селищної ради, і до керівників району. Зрештою, восени минулого року спільними стараннями на кладовищі таки розпочали зрізувати дерева. 4,5 тис. грн. зібрала Марія Ковальчук від жителів се­лища, надавалася спонсорська допомога місцевими підприєм­цями, 10 тис. грн. виділив народний депутат Степан Івахів, 30 тис. грн. вже цього року було виділено на сесії селищної ради.

Шачанка попросила розповісти, чи залучаються до збору коштів місцеві депутати, куди дівається зрізана деревина та коли будуть відновлені роботи?

– На початок цього року було зрізано 95 дерев, весною – ще 22 де­рева, – розповідає Микола Боярчук, в.о. Шацького селищного голови. – Підрядні роботи виконує підприємець з м. Володимир-Волинський, з ним КП «Будинкоуправління» уклало відповідний до­­говір. Фінансово до робіт долучилася і селищна рада, з бюджету якої на одній сесії було виділено 20 тис. грн., а згодом – ще 10 тис. грн. Після розрахунку з підприємцем за виконану роботу у нас зали­шилося ще 24 тис. 900 грн., але їх буде недостатньо для пов­ного очищення кладовища від дерев. За цю суму, за приб­лизними підрахунками, можна зрізати ще близько 80 дерев, тож ще залишатиметься майже 100 дерев. В середньому вар­тість зрізування одного дерева становить від 230 до 250 грн., та на кла­довищі є великі дерева у важкодоступних місцях, зрізування яких коштуватиме набагато більше. Роботи тривали цілу весну, але тепер вони тимчасово припинилися, оскільки в календарі було чимало релігійних та державних свят. Після Зелених свят ро­боти відновляться. Усю деревину від кладовища вико­ристо­ву­вали як паливо для дитсадків.

Я вже у лютому через газету повідомляв, що зібраних коштів буде недостатньо для завершення робіт, тож прошу жителів се­лища не ігнорувати цю проблему, долучитися до збору коштів, які будуть спрямовані на зрізування дерев на кладовищі, бо саме по собі це питання не вирішиться.

Віта ШЕПЕЛЯ.