Головна Стисло «Кубок Світязя-2018» з зимової риболовлі з присмаком скандалу

«Кубок Світязя-2018» з зимової риболовлі з присмаком скандалу

4641

17 лютого до зимового Світязя прибуло 20 команд рибалок з різних районів Волині, у тому числі з Шацького всього – 60 учасників. Організатором змагань стали Нововолинський спортивно-оздоровчий комплекс «Шахтар», відділ у справах молоді і спорту Нововолинської міської ради, центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх». Сприяли проведенню змагань Шацький національний природний парк та Світязька сільська рада.

Ознайомившись із правилами, рибалки зайняли велику озерну площу і почали чаклувати над лунками. Одні нарікали, що риба не ловиться, інші скаржилися, що ловляться одні мініатюрні окунці. А треті тягнули з лунки жирну плотву і чималенькі щучки. Проте задоволення від процесу отримували всі без винятку!

Вправно орудував вудкою наймолодший учасник змагань – 12-річний Андрій Кужель із с. Грабове, який приїхав на змагання разом із татом. Надіялися повторити минулорічний успіх рибалки зі Світязя, які в 2017-у стали володарями Кубку Світязя. Взяли участь у змаганнях і працівники Шацького національного природного парку.

Чотиригодинний турнір завершився зважуванням улову і підбиттям підсумків. Нагороджували рекордсменів головний суддя змагань Валентин Бортнічук, заступник директора ШНПП Сергій Кузько, засновник змагань і директор Нововолинського спорткомплексу «Шахтар» Володимир Цвид та депутат Світязької сільської ради, учасник змагань Василь Денисовець. Призи були надані Волинським обласним центром «Спорт для всіх» та Світязькою сільською радою. Нагороди отримали наймолодший рибалка Андрій Кужель, волонтери змагань Володимир Сіжук і Володимир Сакура, а також володарі рекордних у той день уловів. Найбільшою рибою стала щука вагою 220 г.

Третє місце дісталося команді «Урожай» з Нововолинська (вага улову – 1,850 кг), друге – команді «Патріот» (Шацьк-Світязь) (2,160 кг), а перемогу здобула команда «Академія» з міста Луцьк (4,655 кг). Також грамоту від Волинської обласної ради було вручено Валентинові Бортнічуку – за багаторічну організацію змагань та популяризацію зимової риболовлі.

Після спільного фото на згадку волинські рибалки смакували ароматною рибною юшкою від світязянина Володимира Сіжука. А вже 19 лютого у м. Нововолинськ відбулося спільне засідання організаційного комітету та суддівської колегії традиційних змагань із зимової риболовлі «Кубок Світязя» про підбиття підсумків заходу. Одним із питань порядку денного було анулювання результату зважування улову команди «Урожай» у зв’язку з порушенням умов проведення змагань згідно з Положенням.

Учасниками засідання було прийняте рішення про зміни результатів команд у підсумковому протоколі, а саме про те, щоб анулювати результат зважування улову команди «Урожай» з м. Нововолинськ; присудити третє місце у змаганнях із зимової риболовлі «Кубок Світязя-2018» команді «Fanfishing» (с. Грабове Шацького району) у складі Олександра Кужеля, Андрія Кужеля та Анатолія Герасимука; дискваліфікувати команду «Урожай» від участі у змаганнях на один рік.
З’ясувалося, що в улові команди «Урожай» була щука, виловлена не вудочкою, а щуколовкою.

Мирослава ЦЮП’ЯХ