Головна Інтерв'ю Сергій Сидорук: «Місцеве самоврядування – це реальна можливість управляти на своїй території»

Сергій Сидорук: «Місцеве самоврядування – це реальна можливість управляти на своїй території»

15223

Сьогоднішнім моїм співрозмовником у проекті «Розмова з депутатом» є депутат Шацької районної ради Сергій Федорович СИДОРУК, який свого часу працював першим заступником голови Шацької райдержадміністрації.

– Для чого Ви йшли в депутати?
– Моя історія не така, як у більшості депутатів. Я раніше був депутатом селищної ради, тому цю роботу знаю і вона мені подобається. На час виборів працював у Шацькій райдержадміністрації, був представником команди Президента і першим номером у списку партії, тож, звісно, став депутатом. Пішов, бо хотілося бути учасником процесів оновлення, брати участь у змінах на краще. На даний час багато в чому розчарувався.

– Розчарувались у роботі районного законотворця?
– Не те, щоб зневірився у роботі депутата, а скоріше зрозумів, що мені ближче робота саме селищного депутата. У селищній раді більше конкретики, там робота ближча до людей. Депутати районної ради вирішують більш загальні питання. А я, працюючи у районній державній адміністрації, безпосередньо займався створенням першої територіальної громади в районі. Одночасно брав участь у виборах на посаду голови об’єднаної територіальної громади. Хотілося зробити свій вклад саме в цьому напрямку. Але доля по-іншому розставила акценти. Зрештою, навіть тоді, коли не можу вирішити питання особисто, то намагаюсь спрямувати людей туди, де їм допоможуть. Місцеве самоврядування – це право і спроможність управляти на своїй території. І воно у нас лише починає по-справжньому розвиватися.

– Що вдалося зробити в статусі депутата?
– Найважча проблема, яка не вирішена на сьогодні, це проблема перевезень. Я працював над цим, коли був в райдержадміністрації, продовжую працювати і зараз. Ця проблема у нашому регіоні має кілька аспектів, які пов’язані між собою. Найперше, якість доріг у проблемних напрямках таки погана. Відповідно, підприємці не хочуть їздити по них. Район невеликий, і такі перевезення збиткові. Велика кількість пільгових категорій населення теж не йде на користь справі. Для наших підприємців це марудно і не вигідно. Вирішення проблеми зараз і я особисто, і теперішня влада бачить у купівлі власного автобуса для нашого комунального підприємства. Так, це буде, можливо, невигідно відразу і принесе багато клопотів для комунального підприємства. Але це потрібно робити. І головне, що це питання уже обговорюється на різних рівнях влади.

Вдалося також вирішити питання з підключенням електроенергії до житлових будинків в Мельниках. Здавалося, питання просте, проте, поки не втрутилися депутати, воно не вирішувалося.

Брав участь у вирішенні проблеми з колгоспними земельними паями у селі Світязь. Там дуже складна ситуація, на даний час начебто знайдено так званий компроміс між державою і колишніми колгоспниками. Тут справді виникає багато питань саме у зв’язку з неузгодженим законодавством. Така проблема не тільки у нашому районі. А у Світязі проблема поглиблюється ще й невизначеністю статусу колгоспу чи дослідного господарства. На мою думку, там ситуація все-таки більше залежала від місцевої влади. Радує те, що зараз хоча б приватизація на загальних підставах почала вирішуватися. Якщо буде можливість щось зробити для покращення ситуації там, то я особисто, та, думаю, й інші депутати, будемо робити все, що в наших силах.

– Які напрямки у роботі депутата Вам цікаві?
– Раніше моя увага була зосереджена на земельних питаннях. Зараз коло питань потрохи розширюється, мені цікаво і в бюджеті розібратися, і, як уже говорив, у питаннях пасажирських перевезень. Беру активну участь у питанні розробки стратегії розвитку територій району. Цікаво працювати там, де можу щось зробити.

– Які плани на подальшу роботу?
– В теперішній час важко щось загадувати наперед, які питання будуть виникати – такі й будемо вирішувати. Важливо доробити те, що вже на слуху. Ще дуже хочу, щоб люди були більш активні.

– Який найцікавіший момент запам’ятався за час депутатства?
– Якихось особливих моментів не запам’яталося. Я до такої роботи звик, можливо, тому важко щось виділити. Мабуть, найцікавіше ще попереду.

– Чи не заважає робота депутата особистому життю?
– Ні, я звик до спілкування з людьми, тому така робота мені подобається. Сім’я з розумінням ставиться до моєї діяльності. На даний час я в пошуках постійної роботи.

– Чи є бажання знову балотуватися на наступний термін?
– Знову ж, у теперішніх реаліях важко щось прогнозувати. Я думаю, до наступних виборів багато що зміниться. Але якщо буде довіра людей, то так, бажання продовжувати працювати у цьому напрямку є.

– Скільки сесій пропустили?
– Та пропускав певну кількість сесій з поважних причин, але завжди намагався бути присутнім якщо не на сесіях, то хоча б на комісіях.

– Яка, на Вашу думку, перспектива Шацького району?
– На мою думку, це буде одна територіальна громада. Я, будучи на посаді в Шацькій райдержадміністрації, мав змогу проаналізувати економічні можливості сільських рад, і реальна картина така, що більш фінансово спроможною буде одна територіальна громада.

Світлана ЛОНЧУК