Головна Стисло Медики Шацької районної лікарні відстоюють Любомльський госпітальний округ

Медики Шацької районної лікарні відстоюють Любомльський госпітальний округ

5589

Ще недавно Міністерство охорони здоров’я України наполягало на створенні на Волині трьох госпітальних округів, відхиляючи подані раніше пропозиції про 5 округів, тобто Луцький, Ковельський, Нововолинський, Камінь-Каширський і Любомльський. Володимир Гунчик, голова Волинської облдержадміністрації, коментуючи ситуацію, тоді ще наголосив, що ні Любомль, ні Камінь-Каширський не підпадають під вимоги Кабінету міністрів, бо не є містами обласного значення і як районні центри мають населення менше 40 тисяч осіб. Однак днями стало відомо, що в Міністерстві охорони здоров’я підтвердили необхідність для Волині четвертого госпітального округу – в місті Камінь-Каширську.

Медики Шацької районної лікарні на чолі з генеральним директором ТМО Любомльського і Шацького районів Володимиром Дибелем вважають, що повинен працювати і п’ятий центр госпітального округу – в Любомлі, бо жителі віддалених сіл Шацького району будуть позбавлені доступної медичної допомоги. Про своє бачення медичної реформи делегація медиків розповіла в кабінеті Василя Голядинця, голови Шацької РДА, де були присутні його заступники Віктор Плейтух та Володимир Бугайчук, а також голова Шацької районної ради Сергій Карпук.
– Велика прикордонна територія з трьома пунктами пропуску і безперервним потоком тих, хто перетинає кордон; курорт Шацьких озер, на якому влітку відпочивають до чверті мільйона осіб – всі ці люди можуть лишитися поза межею доступності до центру округу і відповідно будуть позбавлені якісної і своєчасної медичної допомоги. У вихідний день, що припадає на пік відпочинкового сезону, швидка допомога смт Шацьк отримує до 65 викликів. Ми маємо намір відстоювати центр округу в Любомлі і хочемо почути думку керівництва району з цього приводу, – наголосив під час зустрічі Володимир Дибель.

Василь Голядинець відзначив, що його, передусім, хвилює доля Шацької районної лікарні і її статусу, повноцінне функціонування і належне фінансування закладу, наявність фахових лікарів. Як державний службовець керівник району зобов’язаний виконувати Постанову Кабінету міністрів про затвердження Порядку створення госпітальних округів, проте тривають дискусії і питання досі не закрите. Очільник району готовий вислухати думку громади та експертів з цього приводу, проаналізувати всі плюси і мінуси медичної реформи, бо якісна і доступна медична допомога – це те, заради чого і пропонуються зміни в сфері охорони здоров’я.

На тому, що існує лише два правових документи, на підставі яких реформується вітчизняна медицина, а в них навіть немає натяку на те, за яким принципом фінансуватимуться такі лікарні, як Шацька, наголосила юрист територіального медичного об’єднання Діана Гуж:
– Про фінансування медичних закладів нічого не відомо. Але, швидше за все , якщо буде центр госпітального округу в Любомлі – цільова субвенція приходитиме на дві лікарні: Любомльську і Шацьку. Якщо ж у Ковелі – Шацьк фінансуватиметься за залишковим принципом. В інакшому випадку утримання лікарні покладуть на плечі громаді.
Сергій Карпук, голова Шацької районної ради, підсумував бурхливу дискусію і запропонував скликати позачергову сесію районної ради з цього питання, аби на ній заслухати інформацію фахівця з медичної реформи, почути думку громади і всім разом створити ефективний документ, який мав би силу зберегти в майбутньому Шацьку районну лікарню.

Мирослава ЦЮП’ЯХ