Головна Наради, сесії Про бюджет та податки говорили на колегії райдержадміністрації

Про бюджет та податки говорили на колегії райдержадміністрації

3426

18 серпня під головуванням голови райдержадміністрації Василя Голядинця відбулось засідання колегії Шацької райдержадміністрації. Участь в засіданні взяли заступники голови райдержадміністрації Віктор Плейтух, Володимир Бугайчук, керівники районних установ, організацій, селищний та сільські голови, начальники управлінь, відділів структурних підрозділів райдержадміністрації. На початку засідання Василь Голядинець інформував про зміни у складі колегії. Так, було запропоновано включити в її склад заступника голови РДА з гуманітарних питань Володимира Бугайчука, військового комісара Василя Матвійчука, в.о. директора Шацького НПП Віталія Цвида, та вивести з її складу Володимира Захарка, колишнього директора парку.

Про стан виконання делегованих повноважень органів виконавчої влади та дотримання чинного законодавства виконавчим комітетом Пульмівської сільської ради у 2016-2017 роках інформувала Лариса Демакова, керівник апарату РДА. До проведення перевірки були задіяні усі структурні підрозділи райдержадміністрації. Інформувала Лариса Демакова про бюджет сільської ради, його виконання та видатки, які, в основному, спрямовані на навчальні заклади, утримання апарату сільради, клубні установи. Стосовно транспортного сполучення, то воно на території населених пунктів є задовільним, більш-менш задовольняє потреби населення кількість закладів торгівлі (їх є 12). Проводяться сільрадою заходи з покращення стану довкілля, є схема санітарної очистки населених пунктів. На виконкомах розглядаються питання про роботу закладів культури, освіти. Стосовно регулювання земельних відносин, то робота з паювання по сільській раді йде до завершення, вже видано 3 тисячі державних актів. У сільраді є 487 особистих селянських господарств, зареєстровано одне фермерське господарство «Пульмо». Інформувала Лариса Петрівна про стан соціального захисту населення, стан об’єктів культурної спадщини, охорони земель, мобілізаційної роботи, містобудування та архітектури, роботу з профілактики правопорушень і злочинів, стан роботи зі зверненнями громадян. Загалом члени колегії визнали роботу Пульмівської сільської ради задовільною.
Далі керівник апарату членам колегії озвучила інформацію про стан забезпечення виконання актів законодавства, доручень Президента України, Кабінету Міністрів України, розпоряджень і доручень голів облдержадміністрації та райдержадміністрації та реагування на запити й звернення народних депутатів і депутатів місцевих рад у І півріччі 2017 року. Так, за звітний період у райдержадміністрації зареєстровано 1 183 вхідних документів (в аналогічному періоді минулого року – 1 281), та 1 175 вихідних листів. Надійшло 351 контрольний документ, 27 розпоряджень голови ОДА, 15 доручень та 309 листів з облдержадміністрації та її управлінь. За цей період надійшло в адміністрацію 3 депутатські звернення та 4 депутатські запити, вони були розглянуті та надані відповіді у вказані законодавством терміни. Головою райдержадміністрації видано 24 розпорядження та 19 доручень. А от головам селищної та сільських рад, як відзначила Лариса Демакова, варто звернути увагу на невчасне подання квартальних звітів на виконання розпоряджень голови РДА.

Аналіз стану роботи із зверненнями громадян у районній державній адміністрації за І півріччя 2017 року, про що також розповіла Лариса Демакова, свідчить про збільшення кількості пропозицій, заяв та скарг у райдержадміністрації в порівнянні з минулим роком. У січні-червні 2017 року в РДА надійшло 165 звернень, що на 21 більше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. З них 21 усне та 144 письмових. Звернулись 244 громадяни, які порушили 166 питань. Від пільгових категорій населення надійшло 27 звернень (минулого року – 13). Питання, з якими найчастіше звертаються люди – аграрна політика, земельні відносини (виділення в натурі на місцевості земельної частки, затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж в натурі – 85 звернень, що становить 51% від порушених питань). Головою райдержадміністрації та його заступниками проводились виїзні прийоми громадян по населених пунктах Шацького району, на яких також порушувалось чимало питань. Віктор Плейтух порадив головам сільських рад більше вирішувати питання по суті, де це можливо, а якщо ні – то давати людям подальші рекомендації, а не займатися відпискою.
Про виконання бюджету району за І півріччя 2017 року інформував Олександр Бебко, начальник управління фінансів райдержадміністрації. За 6 місяців до загального фонду місцевих бюджетів надійшло 4 млн. 377 тис. грн. власних надходжень, що становить 150,4% до запланованого. Районний бюджет виконано на 190,6%. Попри це, невиконаними залишаються Грабівський, Пульмівський, Ростанський бюджети до річних призначень. Порівняно з відповідним періодом минулого року власні доходи загального фонду місцевих бюджетів зросли на 1 млн. 522 тис. грн. (збільшення за рахунок плати за землю з фізичних осіб та інших платежів). Фінансове управління райдержадміністрації неодноразово звертало увагу голів сільських рад Світязької, Пульмівської, Пулемецької та Піщанської на резерви надходжень до бюджетів, зокрема, туристичного збору. На цьому також наголосив і Василь Голядинець: коли не сплачують туристичний збір фізичні особи, то це ще можна якось зрозуміти, але коли немає надходжень від баз відпочинку – то це вже нонсенс. І на це треба звернути увагу керівникам сільських рад в першу чергу. «Ще з минулого року наголошувала сільським головам, аби створювали реєстр здавачів майна. Цим поки що зайнялася тільки Шацька селищна рада, яка взяла за основу інформацію із сайтів в Інтернеті. Я не розумію, чому до цього часу ніхто нічого так і не зробив», – повідомила начальник Шацького відділення Ковельської ОДПІ Світлана Сулік. Ігнорувати сплату цього виду податку не мають права й власники баз: деякі сплачують на повну, а деякі обходяться декількома сотнями гривень. Пропозиція Світлани Сулік – сільським радам таки зайнятися створенням реєстру здавачів майна і за ним працювати над збором податків та платежів.
Про підсумки соціально-економічного розвитку району у І півріччі 2017 року та завдання на ІІ півріччя 2017 року інформувала Аліна Демчук, головний спеціаліст відділу регіонального розвитку, екології та залучення інвестицій райдержадміністрації. Вона розповіла про показники в галузі промисловості, підприємництва та торгівлі, обсяги імпорту (зменшились на 5%) та експорту (збільшились на 20%), сільського та лісового господарства, зайнятості населення та пенсійного забезпечення, впровадження енергоощадних заходів.

Звітувала про виконання індикативних показників Шацького відділення Ковельської ОДПІ за 7 місяців 2017 року Світлана Сулік – начальник відділення. При плані в 12 млн. 589 тис. грн. надійшло до бюджету 14 млн. 695 грн. Податок з доходів фізичних осіб додатково надійшло 1 млн. 304 тис. грн. (фактично надійшло 8,7 млн. грн.) Зросли показники зі сплати земельного податку, зменшилась плата за використання лісових ресурсів. Аби збільшити надходження до бюджетів, Світлана Сулік запропонувала активізувати роботу комісії з метою виявлення неоформлених найманих працівників, реалізації підакцизних товарів, що дасть збільшення сплати ПДФО та надходжень від акцизу. «У нас є де і що брати, є резерви наповнення бюджетів, потрібно лише сільським головам попрацювати, а не чекати, поки прийдуть податкова чи інші контролюючі органи» – зазначила очільник шацьких податківців. У резерві – й сплата ПДФО відокремленими підрозділами, які знаходяться в Шацьку, наприклад, рятувальний пост в с. Світязь. Це ж стосується і баз відпочинку, які працюють від різноманітних структур та відомств. З кожного питання члени колегії прийняли відповідні рішення.

Віта ШЕПЕЛЯ