Головна Стисло На Тетяну Крат із села Мельники тепер дивиться весь світ

На Тетяну Крат із села Мельники тепер дивиться весь світ

4324

Знімок, на якому польський фотограф Матеуш Бай закарбував мить прояву теплих почуттів людини до тварини, було визнано найкращим у категорії «Люди» на міжнародному конкурсі «Sony World Photography Awards 2014». Робота здобула перемогу з-поміж 140 тисяч світлин, надісланих на конкурс із 166 країн світу. Героїня фотографії – 70-річна жителька с. Мельники Шацького району Тетяна Федорівна Крат разом зі своєю улюбленицею Лискою.

Як розповів в інтерв’ю Влодавському тижневику сам Матеуш Бай, в рамках спецпроекту він тривалий час подорожував українсько-польсько-білоруським прикордонням. Пошук серед народів-сусідів яскравих особистостей, яких колись розділили штучні кордони, увінчався успіхом – чималою колекцією унікальних світлин. У листопаді минулого року поляк побував і в Шацьку. З визначними місцями краю і його мешканцями заїжджого фотомайстра знайомила Ніна Вирович, керівник ансамблю «Молодички». Момент, коли було відзняте тепер уже знамените фото, трапився несподівано – Ніна Федорівна саме везла гостя додому обідати. А її сестра Тетяна Федорівна – йшла годувати своїх двох коників Яврика і Лиску. Не хотіла фотографуватися, бо одягнута була невідповідно та й улюбленці проявляли нетерпіння.

– Коли пані Тетяна ніжно пригорнула до себе Лиску – це була саме та неповторна мить, яку я увіковічнив на фото, – розповів польському виданню Матеуш.

«В чому ж секрет цього фото, що принесло вам славу?» – запитую в Тетяни Федорівни. Знизує плечима у відповідь. Натомість починає розповідати про те, що дуже любить своїх коней, що нікому не довіряє доглядати за ними. Як малих дітей, голубить їх, гладить, чухає. Тварини відчувають цей прояв любові і висловлюють свою вдячність хазяйці… поцілунками! Щирість почуттів – от, на мою думку, в чому успіх фотознімка.

Про те, що став фіналістом фотоконкурсу, Матеуш Бай відразу повідомив Тетяні Федорівні. Подякував за співпрацю і надіслав їй той самий щасливий знімок. Тепер він у рамочці і на почесному місці в хаті.

Оригінал фото відправили до Лондона – на ще більш престижний конкурс. Будемо чекати і звідти новин. Сам Матеуш хоче вкотре приїхати в Україну. Як тільки потепліє, планує організувати в Шацьку виставку своїх фото, зроблених торік у містечку і в його околицях.

Мирослава ЦЮП’ЯХ.