Головна Стисло Майже місяць в нашому краї тримається суха та спекотна погода

Майже місяць в нашому краї тримається суха та спекотна погода

3432

Радувала вона відпочивальників та тих, хто займається зеленим туризмом, приймаючи на відпочинок людей.

Проте особливо напруженим цей період видався для пожежників та лісівників, адже саме у спекотну суху погоду трапляється найбільше загорянь. Недокурки від цигарок, неповністю загашене багаття після відпочинку в лісі можуть спричинити чималу пожежу. Протягом останніх тижнів у деяких районах Волині, в тому числі й Шацькому, горіли торфовища. В останні дні до причин пожеж додалося ще й спалювання стерні після жнив. Це стало причиною загоряння лісу на території Мельниківського лісництва, коли житель с. Мельники, спалюючи стерню після жнив, не зумів про­кон­тролювати вогонь, який згодом упритул підійшов до лісу. Вчас­но наго­дилася пожежна охорона Шацького націо­наль­ного природ­ного парку, тож невелику пожежу вдалося швид­ко лока­лізувати. Тож поки що, як зазначив Володимир Захарко, директор Шацького національного природного пар­ку, ситуація із загоряннями територій у районі контро­льована, працівники парку вживають усіх необхідних заходів для попередження пожеж та їх вчасної локалізації. Разом з тим він просить людей бути особливо обережними в суху та спекотну погоду, утри­муватися від спалювання стерні та сухої трави, бо це може спричинити великі пожежі, а звідти – й негативні нас­лідки не лише для природи, а й для людей.

Як повідомив Олександр Ткачук, провідний спеціаліст – державний інспектор з ОНПС Державної екологічної інспекції у Волинській області, за порушення правил спалювання сухої трави та рослинності передбачена адміністративна відпо­відальність: згідно з ч.1 ст. 77 «Самовільне випалювання рослинності або її залишків» Кодексу України про адмі­ніс­тративні правопорушення, випалювання стерні, луків, па­совищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою при­родною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу, а так само невжиття особою, яка одер­жала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя, заходів щодо своєчасного їх гасіння – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів до­ходів громадян і на посадових осіб – від п’ятдесяти до сімде­ся­ти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до сорока неоподатковуваних міні­мумів доходів громадян і на посадових осіб – від сімдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За останній тиждень екологом району було складено два протоколи на громадян, які підпалювали стерню.

Віта ШЕПЕЛЯ.