Радувала вона відпочивальників та тих, хто займається зеленим туризмом, приймаючи на відпочинок людей.
Проте особливо напруженим цей період видався для пожежників та лісівників, адже саме у спекотну суху погоду трапляється найбільше загорянь. Недокурки від цигарок, неповністю загашене багаття після відпочинку в лісі можуть спричинити чималу пожежу. Протягом останніх тижнів у деяких районах Волині, в тому числі й Шацькому, горіли торфовища. В останні дні до причин пожеж додалося ще й спалювання стерні після жнив. Це стало причиною загоряння лісу на території Мельниківського лісництва, коли житель с. Мельники, спалюючи стерню після жнив, не зумів проконтролювати вогонь, який згодом упритул підійшов до лісу. Вчасно нагодилася пожежна охорона Шацького національного природного парку, тож невелику пожежу вдалося швидко локалізувати. Тож поки що, як зазначив Володимир Захарко, директор Шацького національного природного парку, ситуація із загоряннями територій у районі контрольована, працівники парку вживають усіх необхідних заходів для попередження пожеж та їх вчасної локалізації. Разом з тим він просить людей бути особливо обережними в суху та спекотну погоду, утримуватися від спалювання стерні та сухої трави, бо це може спричинити великі пожежі, а звідти – й негативні наслідки не лише для природи, а й для людей.
Як повідомив Олександр Ткачук, провідний спеціаліст – державний інспектор з ОНПС Державної екологічної інспекції у Волинській області, за порушення правил спалювання сухої трави та рослинності передбачена адміністративна відповідальність: згідно з ч.1 ст. 77 «Самовільне випалювання рослинності або її залишків» Кодексу України про адміністративні правопорушення, випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу, а так само невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя, заходів щодо своєчасного їх гасіння – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від сімдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
За останній тиждень екологом району було складено два протоколи на громадян, які підпалювали стерню.
Віта ШЕПЕЛЯ.