Головна Стисло Приїхати, щоб почути людей і допомогти

Приїхати, щоб почути людей і допомогти

4142

У березні голова Шацької районної ради Сергій Карпук провів виїзний прийом громадян на території Пулемецької та Ростанської сільських рад.
Цього дня Сергій Карпук в Пулемецькому дитсадку презентував проект «Дитячий садок чекає на малечу», реалізований за ініціативи представників офісу районної організації політичної партії «Українське Об’єднання Патріотів – УКРОП» та за підтримки Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом». Дошкільний заклад завдяки реалізації проекту отримав 5 кухонних столиків для дітей, 12 стільців та шафу для посуду. Вартість проекту – 9 250 грн., з них – 1 800 грн. профінансували батьки. Ідея реалізації проекту належить Світлані Іванюк, депутату Шацької районної ради від партії «УКРОП», жительці с. Пулемець.

До речі, в Пулемецькому дитсадку немає внутрішнього санвузла, тож голова районної ради запропонував місцевій владі зробити його. Однак, за словами сільського голови Василя Демедюка, потреби в облаштуванні санвузла немає.

Крім того, Сергій Карпук відвідав ЗОШ І-ІІ ст. с. Пулемець. Наприкінці 2017 року на цей заклад надійшло на умовах співфінансування з обласним бюджетом (100 тис. грн.) та з бюджетом району 100 тис. грн. на облаштування внутрішніх санвузлів. На сьогодні роботи майже завершено. Залишилося вставити двері та замінити вікно, яке за розміром завелике. До слова, тепер половина шкіл, які знаходяться в комунальній власності Шацької районної ради, мають внутрішні санвузли. Їх було облаштовано протягом останніх двох років.

Наступною голова районної ради відвідав Ростанську сільську раду. Як завжди, активними були жителі села Хрипськ. Вони запитували, коли почистять кущі біля дороги з Ростанської сторони, просили зробити дорогу. Житель Хрипська, багатодітний батько, звернувся до голови районної ради з проханням посприяти, аби шкільний автобус забирав дітей з дальнього кутка села. Після перемовин дирекція Ростанської школи пообіцяла врегулювати дану проблему. Також запитували про можливість безкоштовного харчування дітей 6-11 класів з малозабезпечених сімей. Тому Сергієм Карпуком, головою Шацької районної ради, дано доручення відділу освіти, молоді та спорту прорахувати потребу у безкоштовному харчуванні. За результатами розрахунків буде визначено, чи зможе районний бюджет взяти на себе такі витрати. Також жителі села Хрипськ поскаржилися, що деякі пайові наділи самовільно продисковано. Селяни розповіли, що наділи приватизовані, однак не мають позначок межі в натурі. Сергій Вікторович пообіцяв розібратися і допомогти їм в цьому.

В селі Перешпа до районного очільника звернулася жителька, яка має маленьку донечку з вадою серця. Малятко потребує пересадки серця. Мама Марія розповіла, що можна обійтися без пересадки, однак тоді потрібно робити операцію, яку зголосилися зробити в Німеччині, однак вона коштує 80 тисяч євро. Ця сума є захмарною для родини. Сьогодні зібрано документи та направлено до вищого керівництва з проханням про допомогу.

Ремонту потребує приміщення ФАПу в с. Ростань. В коридорчику зовсім немає підлоги, майже всі вікна побиті чи з тріщинами, грубки потріскані, а медичні кімнати потребують капітального ремонту. Під час виїзного прийому Сергій Карпук розповідав селянам про дію програми «Доступні ліки». На жаль, більшість жителів не знають або дуже мало знають про цю програму та як вона працює. Голова районної ради порекомендував фельдшерам на кожен ФАП роздрукувати повний перелік препаратів, які підпадають під дію медичної програми.

За результатами розгляду звернень Сергій Карпук дав відповідні доручення, аби порушені під час прийому питання, розв’язання яких належить до компетенції органів місцевого самоврядування, були оперативно вирішені. Під час прийомів консультації надала юрист Шацького бюро правової допомоги Роксолана Цвид.

Ірина ХВИСЮЧИК