Головна Стисло Шачани взяли участь в обласному зборі волонтерів

Шачани взяли участь в обласному зборі волонтерів

3216

9 грудня в м. Любомль відбувся черговий збір волонтерів Волині. На запрошення Андрія Дем’янчука, голови Любомльського об’єднання християн-волонтерів, до речі, одного з найактивніших в області, приїхали однодумці з міст Луцьк, Ковель, Володимир-Волинський, Нововолинськ, селища Шацьк (учасники волон­терської групи «Небайдужі»). Було що обсудити: недосконалість Закону «Про волонтерську діяльність», необхідність реєстрації волонтерських організацій, психологічну і моральну підтримку бійців, адресну матеріальну допомогу, турботу про поранених та опіку над сім’ями військовослужбовців. Своїм чималим досвідом поділилися волонтери з Ковельського центру допомоги 51-й ОМБР, які вишукують кошти на лікування поранених солдатів у кращих госпіталях України і Польщі, на обмундирування і засоби захисту. Створюють банк даних тих, хто зник безвісти. Співпрацюють з українською діаспорою за кордоном, представники якої надсилають подарунки сім’ям загиблих.

Усіх вразив виступ любомльської волонтерки Ольги Савош, яка почала допомагати солдатам після смерті брата, котрий загинув на війні. Не маючи фаху психолога, вона знаходить для воїнів, з якими постійно спілкується по телефону, найбільш потрібні фрази і слова, які в буквальному смислі допомагають їм вижити і справитися зі складними ситуаціями.

На зустрічі прозвучало багато корисних ідей: допомога солдатові послугою, закупівля зимових шин для транспорту, що перебуває в АТО (літні часто стають причиною аварій), виготовлення вітамінних (з лимоном, медом і горіхами) сумішей, які підвищують імунітет бійців; забезпечення солдатів демісезонними берцями, оскільки в тих, які мають всередині хутро, мокріють ноги; пошиття коротких курточок для танкістів та інші.

Волонтери усвідомили, наскільки цінним є такий от обмін досвідом, тому записали телефонні номери один одного, контакти у Фейсбуці і пообіцяли співпрацювати – все заради того, щоб солдати на війні і їхні сім’ї в тилу ні в чому не мали потреби.

Мирослава ЦЮПЯХ.