В Шацькому районі по-особливому відзначили День української писемності і мови. 9 листопада в край озер приїхали відомі письменники і поети Волині. У всеозброєнні потужного художнього слова, досконало володіючи мовою, вони здійснили своєрідний письменницький круїз населеними пунктами Шацького району. Багато спілкувалися з учнями та вчителями, розповідаючи про себе і власну творчість, пропагуючи духовне і залишаючи їм на пам’ять свої книги.
На завершення насиченого дня майстри слова прибули до Шацького лісового коледжу, де на них уже чекали студенти навчального закладу і залюблені в художнє слово шачани.
– Я рада вітати дорогих гостей у Шацькому краї. Організаторами нашої зустрічі в День української писемності і мови стали Олександр Кватирко, начальник Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства, та Василь Голядинець, голова Шацької РДА, – розпочала захід Людмила Єрофєєва, начальник відділу освіти, молоді та спорту Шацької РДА.
Ольга Ляснюк, голова Волинської обласної організації Національної спілки письменників України, презентувала шачанам 21-й випуск альманаху «Світязь». Ознайомила з його розділами, розповіла про твори та їхніх авторів.
Оплесками зустрічали глядачі відомого письменника Володимира Лиса. Журналіст, драматург, прозаїк, він має поважний список нагород і премій, славу феномена сучасності і заслужене визнання. Найвідоміший роман Володимира Лиса «Століття Якова» був екранізований минулого року. Великою популярністю користуються його твори «Соло для Соломії», «Діва Млинища» та інші.
– Слово письменників – від Нестора Літописця і до сучасних авторів – завжди було для української нації визначальним. Воно будило в людей національну свідомість, розповідало, хто ми і звідки, зцілювало і змінювало світ, – Володимир Лис возвеличив у виступі перед студентами українське слово.
Дружина письменника, не менш відома на Волині літераторка Надія Гуменюк, привітала усіх зі святом та побажала не раз у рік плекати рідне слово, а щодня боротися за українську мову, розмовляти, співати, читати українською.
З поетичним словом звернувся до шанувальників літератури ініціатор та один з організаторів зустрічі Сергій Цюриць. Сергій Назарович, уродженець села Мельники Шацького району, є відомим на Волині журналістом, письменником, етнографом, краєзнавцем.
Розповіли про свої творчі доробки Андрій Криштальський, відомий своїм романом-дилогією «Чорноморець, матінко» – про легендарного повстанського сотника з Горохівщини; Юлія Хвас з міста Любомль, поетеса, упорядник альманахів «Променади Любомля»; Петро Коробчук – «чистий» (пише лише вірші), як представила його Ольга Ляснюк, і найпотужніший іронічний поет України; і сама Ольга Ляснюк, яка презентувала присутнім свою нову прозову збірку «Без іронії» – тексти, як сказала авторка, глибоко пережиті, часто з надломом, із глибокою емоційною напругою.
В залі, під час зустрічі, панувала щира і невимушена атмосфера. Письменники читали свої поезії, ділились спогадами, думками, секретами власного словотворення, закликаючи молодь любити рідне слово.
Мирослава ЦЮП’ЯХ