Головна Стисло В Шацьку випала майже місячна норма опадів

В Шацьку випала майже місячна норма опадів

3947

У селищі Шацьк сильний дощ протягом вихідних днів наробив біди, спричинивши підтоплення вулиць, дворів, городів. Як повідомили в Світязькій метеостанції, за добу в районі випала майже місячна норма опадів – 33,2 мм.

За вказівкою голови Шацької райдержадміністрації Василя Голядинця цього тижня у районі проходили роботи з ліквідації наслідків підтоплення вулиць селища, на яких працювали представники служби з надзвичайних ситуацій, комунальники та інші.

Також на території району проводиться обстеження окремих ділянок населених пунктів на наявність штучних перепон у водовідвідних системах. Як повідомив Роман Цвид, начальник Шацького районного сектору 11-ї державної пожежно-рятувальної частини, в понеділок, 2 квітня, до рятувальників надійшло 2 звернення від жителів селища про підтоплення на вулицях Вишнева та 50 років Перемоги. З останньої вулиці воду з подвір’я відкачали. У Шацьку зараз найнижчий рівень по вулиці 1 Травня, якщо по ній вода знайде вихід, то проблема з підтопленням вирішиться і на Вишневій. Утім, по 1 Травня деякі люди на своїх обійстях позасипали рови, по яких вода могла б сходити. Більше того, не дають дозволу їх прокопати.

За інформацією Івана Коваля, начальника КП «Будинкоуправління», комунальники разом з рятувальниками обстежили всі місця підтоплень у Шацьку, спільно знайшли і ліквідували причину проблеми по вулиці 50 років Перемоги. Комплексно і не за один день потрібно вирішувати питання великої води по вулиці Богдана Хмельницького – на сьогодні триває підготовка до проведення там робіт. По Вишневій і 1 Травня люди самі собі створили проблеми, позасипавши рови. По великому рову вода сходить справно. Якби з декількох людських обійсть прокопати канали до нього – вода зійшла б і з проблемних дворів.

Сумно, що потерпають від цього не винуватці проблеми, які позасипали рови, а законослухняні шачани. Так, по Вишневій, 15 у людей залило все подвір’я, яке буквально перетворилося на озеро. В будинку там ніхто не живе, проте є літня кухня, де на підлозі стоїть вода, господарські будівлі з домашніми тваринами, стіг соломи, дрова.

Молода сім’я, в чиїй власності це обійстя, хотіла навіть будувати тут власний будинок, проте постійна вода не дає цього зробити.

P.S. Станом на 4 квітня воду з вулиці 1 Травня рятувальники відкачали, відповідно почав знижуватися рівень підтоплення на вулиці Вишнева. Влада і комунальники продовжують вести діалог з людьми, які не йдуть на контакт і не хочуть прокопувати канали і розчищати рови.

Мирослава ЦЮП’ЯХ