3 серпня виїзний прийом громадян провів голова Шацької районної ради Сергій Карпук. Цього разу особисті прийоми громадян керівник законодавчої влади району почав з сіл Прип’ятської сільської ради. В чотирьох селах люди просили вирішити дві найбільш наболілі та спільні для усіх жителів сіл проблеми: відремонтувати дорогу та врешті-решт вирішити питання із маршрутним сполученням сіл із районним центром. У селі Плоске жителі навіть попереджали, що якщо навантажені лісовози й надалі будуть їздити сільськими дорогами та псувати їх, будуть перекривати дорогу.
Стосовно стану доріг, то, як пояснював Сергій Карпук, ймовірно, цими дорогами їдуть лісовози Прибузького лісництва (с. Згорани), тож буде старатися зв’язатися з ними та вирішити наболілу проблему. Також було повідомлено поліцію, оскільки, відповідно до законодавства, автотранспорт вагою більше 24 т не має права їздити такими дорогами. Проте реакції немає й досі. Стосовно ремонту дороги Вілиця-Кропивники, то вже розроблена технічна документація на ремонт більше 3 км, що сполучають ці села. Було виділено 500 тис. грн. з обласного бюджету, 400 тис. грн. – з районного, та 100 тис. грн. – із Шацького селищного. Проте на початку року, коли починала розроблятися документація, вартість 1 км білощебеневої дороги коштувала 300 тис. грн., а тепер – 1 млн. грн. Відповідно за суму, виділену із бюджетів, можна буде зробити лише третину дороги від запланованого, а якщо дорогу не робити взагалі – то 500 тис. грн. доведеться повертати в обласний бюджет. Тож який відрізок дороги робити спочатку – й запитував жителів сіл Сергій Карпук. Ймовірно, в першу чергу буде ремонтуватися дорога в самому селі Вілиця, де через розбиту піщану дорогу майже неможливо проїхати легковим автомобілем, а під час сильних дощів годі й говорити про це. Надалі керівництво району спільно із селищним головою будуть шукати варіанти завершення ремонту дороги. Ремонт дороги Шацька дільниця Любомльського автодору планує розпочати уже з понеділка, а жителів сіл голова районної ради просив лише контролювати якість робіт.
Ще одна проблема, яка вже декілька місяців турбує селян, – автобусне сполучення. Сергій Карпук пояснив, чим викликана така ситуація з перевізниками: ще з початку року райдержадміністрацією не укладені постійні договори з ними на приміських маршрутах, а колишній і теперішній перевізники також не виявляють особливого бажання займатися цим маршрутом. З проханням повернути маршрут колишнього перевізника та його графік руху маршрутки жителі трьох сіл підписали відповідні листи. Скаржилися жителі сіл і на те, що тільки до 1 вересня в села Прип’ять та Пехи буде заїжджати автобус сполученням Луцьк-Пехи, який дуже вигідний людям, особливо студентам. Люди просять не скасовувати єдиний прямий маршрут до Луцька та Ковеля. Вислухавши людей, голова районної ради обіцяв найближчими днями з цим питанням звернутися в обласний департамент інфраструктури та туризму, а також обговорити вирішення питання з перевізниками на сесії районної ради.
Проблемним у селі Плоске є режим роботи місцевого ФАПу, куди працівник приїжджає лише два рази в тиждень. Тож щоб пролікуватися чи зробити щоденні ін’єкції, хворим потрібно їхати в сусідні села чи в районну лікарню. Потребує ремонту й саме приміщення сільського ФАПу, в якому люди просять замінити вікна.
В селі Прип’ять Сергій Карпук найперше відвідав місцеву школу, де косметичні ремонтні роботи майже завершені. Проблемою, за словами директора школи Олександра Лончука, залишається встановлення внутрішніх санвузлів у найбільшому корпусі школи. Своїм варіантом можливості розміщення санвузлів, а також котельні поділився директор школи, проблема лише у коштах на придбання матеріалів. Решту будівельних робіт обіцяють виконати власними силами. Як повідомив Сергій Карпук, з обласного бюджету було виділено 300 тис. грн. на облаштування санвузлів у чотирьох школах, в тому числі й Прип’ятській.
Проблемою села Кропивники є збільшення кількості диких кабанів, які знищують сільськогосподарські врожаї. Звернення місцевих депутатів та жителів села до директора Шацького національного природного парку та районного голови УТМР не дало ніяких результатів. Звернулися жителі села Кропивники із проханням посприяти відновленню роботи громадських вбиралень у центрі селища, які необхідні приїжджим людям (Сергій Карпук обіцяв передати їхнє звернення селищному голові, який за станом здоров’я не зміг приїхати на виїзний прийом).
У селі Вілиця вдруге окремі депутати районної та селищної рад звернулися з проханням очищення меліоративних каналів та русел річок. Як повідомив Сергій Карпук, з обласного бюджету було виділено 500 тис. грн. на ці роботи (спрямовуватимуться на Світязьку сільську раду), але немає затвердженої районної програми для їх використання. В наступному році на ці роботи також планується виділити кошти.
Актуальним для жителів сіл залишається питання низької ціни на молоко, яка від зимового періоду знизилася з 3,50 грн. за літр до 2,80 грн. Михайло Поліщук, директор ТзОВ «Шацький молокозавод», розповів, що їхнє підприємство – найменше в області серед заготівельників, тож відповідно не може дозволити собі ставити вищі ціни, ніж інші молокозаводи. Окрім того, ціна за 1 кг масла на заводі вроздріб коштує 90 грн., в той час як в інших навіть оптова ціна становить 90 грн. за 1 кг.
На завершення виїзного прийому депутати Петро Цвид, Віктор Пех попросили матеріально підтримати багатодітну родину із с. Вілиця, в якій виховується 5 дітей. Справа в тому, що в родині захворів дев’ятирічний син Олег, уже з початку літа хлопчик знаходиться на лікуванні в Київському інституті раку. Депутати просять небайдужих людей допомогти родині. Про те, як можна надати допомогу хлопчикові, читайте на 8 стор.
Віта ШЕПЕЛЯ.