Головна Стисло Жителі Шацька та Світязя без електроенергії

Жителі Шацька та Світязя без електроенергії

4035

Минулого тижня до редакції га­зети звернулося чимало жите­лів селища Шацьк та села Світязь зі скаргами на те, що електрики без попередження вимикають електроенергію. А на деяких вули­цях, за словами світязян, світло вимикають другий тиждень пос­піль. Обурює людей те, що графік вимикання світла не був дове­дений до відома жителів, і до яких пір триватимуть відключення – також ніхто не повідомляє. За роз’ясненнями я звернулася до начальника Шацького відділення електричних мереж Любомльської філії ПАТ «Волиньобленерго» Олександра Сорочука.

– На початку року ПАТ «Волиньобленерго» було включено в план проведення ремонтних робіт на лініях електропередач потуж­ністю 10 кВ, що живить с. Світязь. Планові роботи пов’язані з обслу­говуванням електричних мереж та спрямовані на підвищення надійності електропостачання і покращення якості обслуговування споживачів. З цим комплексом робіт і пов’язані планові вимкнення будинків від електропостачання. Зокрема, уже декілька тижнів у селищі Шацьк (новий квартал в ур. Дуга) та в с. Світязь ми про­во­димо роботи із заміни проводів та лінійної арматури на повіт­ряній лінії потужністю 10 кВ. Окрім того, наша служба проводить заміну лічильників у будинках відповідно до тих потужностей, які вказані у договорах. Тож, користуючись нагодою, хочу нагадати людям про те, що якщо вони бажають збільшити потужність електропостачання до будинків – потрібно звернутися з відповідною заявою до нашого відділення та оплатити послуги приєднання (за однофазний лічильник – 1 416 грн. з ПДВ, трифазний – 1 356 грн. з ПДВ).

Оскільки власними силами ми не можемо зробити у визначені терміни увесь запланований комплекс робіт, на лініях працюють ще дві бригади підрядників. Усі роботи плануємо завершити про­тя­гом двох-трьох тижнів, оскільки в літній період, у розпал відпо­чин­кового сезону, ситуація могла б бути значно гіршою. Графік від­клю­чення населених пунктів ми подавали у Шацьку селищну та Сві­тязьку сільську ради, оскільки від електропостачання мали бу­ти від­ключені й соціальні об’єкти (дитсадки, школи, лікарня та інші), узгоджували з головами години відключень. Також графік відклю­чень розміщено на офіційному сайті ПАТ «Волиньобленерго». Спо­діваюся, що у вказаний термін ми завершимо усі роботи.

Віта ШЕПЕЛЯ.