Головна Стисло Жительці селища Шацьк виповнилось 95 років

Жительці селища Шацьк виповнилось 95 років

4012

Життя майже у століття про­майнуло, наче декілька років. Здається, лише вчора дитиною безтурботно бігала босими но­гами по безмежному полю за рідним селом Кропивники, ра­діла кожному дню. А вже тепер, 22 березня, життя подарувало Федорі Дем’янівні Бегас, жи­тельці селища Шацьк, 95-й жит­тєвий ювілей.

Щирою, життєрадісною, не­по­сидючою залишається й сьо­годні найстарша берегиня ро­дини. Розповідає, що жила в трьох державах: коли край був під владою Польщі, потім – в СРСР, а вже тепер – у вільній та незалежній Україні. Тяжко було простій сільській родині, в якій зростала Федора Бегас, вижи­вати. До праці звикла з ранньо­го дитинства, тож і тепер, про­живши стільки років, жодної хви­лини в хаті не посидить без неї: то дровець наносить, то по­тай від свого соціального пра­цівника Любові Буз, яка дог­лядає стареньку, візьме сокиру та скалок нарубає.

– Ще жодного року без нашої баби Федори картопля не са­дилася і не викопувалася, – го­во­рять внуки. – Скрізь вона має заг­лянути – у льох, клуню, на город, подивитися, що, де і як робиться та росте. Вона му­сить знати усе: що в державі робиться, які в області новини та в районі. Часто просить почитати їй газети, уважно радіо слухає. А от телевізор наша баба не дивиться, не любить.

Категорично не хоче Федора Дем’янівна розповідати про найстрашніші роки в історії не лише краю, а й, мабуть, кожної місцевої родини зокрема – роки війни, під час яких вона, ризи­куючи своїм життям та рідних, по­далася партизанити у кро­пивницькі ліси разом зі своєю молодшою сестрою у складі загону Степана Шковороди.

Після війни Федора Бегас вийшла заміж, разом із покійним чоловіком виховали доньку, те­пер же тішиться двома внуками та п’ятьма правнуками.

У цей день в оселі Федори Дем’янівни двері не зачиня­ли­ся: з ювілеєм бабусю прихо­дили вітати не лише найрідніші – внуки та правнуки, а й сусіди. До­лучилися до численних ві­та­нь Сергій Карпук, голова Шаць­кої районної ради, Людмила Це­вух, секретар Шацької селищ­ної ра­ди, Єва Ярошук, голова пер­вин­ної організації ветера­нів, а також почесний голова ра­йон­ної ради ветеранів Костян­тин Чесноков. Вручивши по­важ­ній ювілярці квіти та пода­рунки, гості щиро бажали Федорі Дем’янівні міцного здоров’я, бла­гополуччя та обов’язково зап­ро­сити ще на столітній ювілей!

Яскраві та незабутні хви­ли­ни вітань ювілярці подарували вихованці та викладачі Шаць­ко­го БДЮТ, котрі піснями та ві­тальними словами зичили у доб­рому здоров’ї дожити до столітнього ювілею!

Віта ШЕПЕЛЯ.