Головна Культура У Володимирі відбудеться міжнародна наукова конференція “Готський шлях: спільна історична подорож в...

У Володимирі відбудеться міжнародна наукова конференція “Готський шлях: спільна історична подорож в минуле”

856

Завершальним етапом проєкту “Готський шлях: спільна історична реконструкція та віртуальна подорож в минуле” стане міжнародна наукова конференція, яка відбудеться у Володимирі 9 березня.

Нагадаємо, що проєкт «Готський шлях: спільна історична реконструкція та віртуальна подорож в минуле» реалізується у громаді з 1 липня 2021 року. Через воєнний стан та усі труднощі. пов’язані з цим, реалізацію проєкту було продовжено. Загальний бюджет українсько-польського проєкту 65 055 євро, з яких  бюджет для української сторони складає  47 060 євро. Грантові кошти (90%) – 42 324,33 євро, а співфінансування з місцевого бюджету (10%) становить 4 735,67 євро.

Метою проєкту є вдосконалення інформаційної та матеріальної бази історичного музею ім. Омеляна Дверницького у Володимирі, зокрема: розробка вебсайту, створення макета поселення готів, придбання тач-панелі, створення фільму про готів, їх культуру та побут, виготовлення 3D макету готського поселення та ін., а також проведення кількох тематичних заходів, поміж яких і міжнародна наукова конференція.

Серед тем, які будуть розкриті на заході: “Можливі твердження про соціальну структуру черняхівської культури на основі могильника у Войтенках”; “Галіндці на готському шляху”; “Мікрорегіон поселення в районі Улова в Центральному Розточчі в римський період та період переселення народів – початок, диференціація та занепад”; “Волинська ділянка Балтійсько-Чорноморського шляху: історична ретроспектива та готи”; “Пам’ятки римської доби на території Волинського Опілля”; “Методика дослідження зруйнованих поховань та досвід реконструкції процесу руйнації”.

Зустрічі проводитимуться в очному режимі із дотриманням умов воєнного стану. Участь у заході візьмуть: міський голова Ігор Пальонка, координаторка проєкту Катерина Підгурець; вуйт Гміни Грубешів Томаш Зайонц, а також близько двох десятків запрошених науковців. Серед них: професор, доктор наук габілітований Інституту археології Університету Марії Кюрі-Склодовської в Любліні Анджей Коковські; доктор історичних наук, доцент, професор кафедри історії Східної Європи Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна, завідувач Навчально-дослідної лабораторії Германо-Слов’янської археологічної експедиції Михайло Лобичев; доктор історичних наук, Євразійський відділ Германського археологічного інституту Ердмуте Шульце; доктор історичних наук Германського археологічного інституту Войцех Новаковські; кандидат історичних наук, завідувач відділу археології ранніх слов’ян Інституту археології НАН України, старший науковий співробітник Олег Петраускас; професор, доктор наук габілітований, Інститут археології Університету Марії Кюрі-Склодовської в Любліні  Барбара Нєзабітовська-Вішнєвська; представник Національного музею в Любліні  Марта Стасяк-Циран; доктор історичних наук, доцент, завідувач кафедри археології та спеціальних галузей історичної науки Львівського національного університету ім. І.Франка Ярослав Онищук;  представник факультету археології Варшавського університету, доктор Кирило Мизгін; представники  музею ім О. Станіслава Сташица в Грубешові Бартломей Бартецькі та Анна Муха; кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України та археології Волинського національного університету ім. Лесі Українки  Сергій Панишко; доктор історичних наук, професор кафедри історії, музеєзнавства і культурної спадщини Інституту гуманітарних та соціальних наук Національного університету «Львівська політехніка»  Святослав Терський; представник Докторської  школи гуманітарних наук і мистецтв Університету  Марії Кюрі-Склодовської в Любліні – Анна Гирхала та інші.