Головна Листи Делегація з Луцька взяла участь у діалоговому заході на тему відновлювальної енергетики

Делегація з Луцька взяла участь у діалоговому заході на тему відновлювальної енергетики

670

Протягом 10-12 жовтня 2023 року в місті Тбілісі (Грузія) відбувся діалоговий захід “Рішення у сфері відновлювальної енергетики на муніципальному рівні”, мета якого – представлення найкращих практик країн Південно-Східної Європи та Кавказу у сфері відновлювальної енергетики, а також проведення тренінгів для працівників органів місцевого самоврядування щодо розробки інноваційних рішень у цій сфері.

 

Захід об’єднав представників Албанії, Боснії і Герцоговини, Німеччини, Грузії, Молдови, Чорногорії, Сербії та України, які ділилися успішно впровадженими проєктами та напрацюваннями щодо застосування концепцій екологічного міста, розробки рішень для енергетичної незалежності громад та підвищення енергоефективності та енергозбереження муніципальних будівель.

 

Участь у заході взяли представники Луцької міської ради – начальник управління міжнародного співробітництва та проектної діяльності Анна Вінцюк та головний спеціаліст відділу проектної діяльності цього управління Анастасія Клушина.

 
 

Програмою заходу було передбачено проведення панельних дискусій за участі спеціалістів у сфері відновлювальної енергетики, зокрема представників Міністерства економіки та сталого розвитку Грузії, програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) щодо забезпечення енергетичного майбутнього Грузії, Центру енергоефективності Грузії, Асоціації розвитку відновлювальної енергетики Грузії, представників місцевого бізнесу, які займаються впровадженням рішень щодо використання відновлювальних джерел енергії.

 
 
 

Після теоретичної частини та ознайомлення з досвідом різних країн учасники заходу протягом трьох днів мали нагоду працювати над розробкою універсальної моделі впровадження проєктів зі сфери відновлювальної енергетиики та покращення енергоефективності для муніципалітетів, які мають різні вихідні умови.

 
 

Цікавим доповненням до основної програми стала екскурсія на підприємство “TENE”, на якому виготовляють USB-кабелі, зокрема їхні пластикові компоненти, з перероблених матеріалів (наприклад, кришечок від пляшок).

 
 

Наприкінці заходу учасники представили свої напрацювання щодо розробки моделі для впровадження проєктів зі сфери відновлювальної енергетики, розповіли про проблеми та виклики, з якими можуть стикатися муніципалітети під час їх реалізації та отримали коментарі експертів щодо того, як залучати громаду до впровадження таких заходів та зробити свої дії та кроки ефективнішими.

Діалоговий захід організовано проєктом “Connective Cities”, який впроваджується Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ), неприбутковим ТОВ “Engagement Global” та Німецькою асоціацією міст і муніципалітетів.

 

Управління міжнародного співробітництва та проектної діяльності