Головна Листи Депутати ознайомилися з роботою центру управління відходами “Чистий Луцьк”

Депутати ознайомилися з роботою центру управління відходами “Чистий Луцьк”

345

У рамках проведення дня депутата, обранці громади відвідали центр управління відходами “Чистий Луцьк”. Зустріч мала на меті просвітницьку місію — познайомити депутатів з роботою підприємства, як правильно відсортувати відходи та про важливість фінансування для розширення мережі таких центрів.

У виїзному засіданні взяли участь секретар міської ради Юрій Безпятко, депутати Вікторія Майборода, Дмитро Грачов, Алла Надточій, Андрій Лучик, Андрій Білан, Володимир Пшибельський, Олександр Ткачук, Микола Дуда.

 
 
 
 
 
 

Управління відходами – надзвичайно важлива тема, адже від стану екології та довкілля залежить наше майбутнє.

Керівник центру управління відходами Сергій Михалевич розповів, що “Чистий Луцьк” відкрився в жовтні 2022 року. З того часу центр відвідали близько 2500 людей і щомісяця є приріст. Також тут побували близько 600 дітей, адже для них проводять екскурсії, щоб розповісти їм, що таке сортування сміття, як правильно це робити, адже важливо вже з ранніх років закладати поняття екосвідомості. Робота центру є важливою, адже він допомагає зменшити навантаження на полігон у Брищі, а відкриття нових майданчиків, зокрема у густозаселених мікрорайонах Луцька, дасть можливість збільшити кількість відвідувачів.

 

Привезти сюди можна різні фракції: папір, скло, пластик, побутові та будівельні відходи, одяг, органіка, старі меблі та техніка тощо. Сміття необхідно відсортувати та здати, а працівники приймуть та відправлять його на переробку чи утилізацію. В разі необхідності в Центрі завжди є черговий, який допоможе та підкаже, що куди викидати. Усі привезені речі приймаються безкоштовно.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Під час екскурсії депутати отримали вичерпну інформацію про процеси, які відбуваються у центрі управління відходами, ознайомилися з правилами сортування сміття та викликами, з якими зустрівся проєкт від початку створення.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Директор ЛСКАП “Луцькспецкомунтранс” Володимир Марценюк розповів, що цей майданчик є пілотним і наразі розробляються проєкти ще двох — на вулиці Ветеранів та при в’їзді на полігон у селі Брище. За його словами, основними бюджетонакопичувальними фракціями у проєкті “Чистий Луцьк” є пластик, скло та папір, саме вони дають можливість поповнити бюджет та покриті незначні потреби. Поки що Центр не має великого комерційного об’єму, але сподіваємося, що з часом кількість свідомих людей зростатиме, що дозволить збільшувати кількість відшкодованих вторинних ресурсів. Володимир Марценюк зазначив, що сподівається на плідну співпрацю з депутатами, в питаннях незначної фінансової підтримки та, що головне, усвідомлення важливості цієї роботи.

 

Секретар міської ради Юрій Безпятко подякував працівникам “Чистого Луцька” та додав наскільки показовим є те, що молоді активні люди займаються такою важливою справою та прагнуть зробити наше місто кращим.

 
 

Центр працює в режимі самообслуговування, до кожного контейнера можна під’їхати автомобілем.
Графік роботи : понеділок-неділя з 8:00 до 20:00.
Адреса: вулиця Трункіна, 7 (заїзд з вулиці  Дубнівська), телефон: 0972344680.

Закликаємо мешканців громади сортувати відходи, привозити їх у Центр та робити наш Луцьк чистим.

Управління інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 777937)